Полтава, Полтавська область
(1)

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю. З неї відкривається один з найгарніших пейзажів на Полтаву. Саме на Івановій горі найчастіше проходять побачення, проводять фотосесії наречені та пам’ятні фото для соцмереж. Оскільки з цієї локації відкривається розкішний краєвид на долини р. Ворскла, ворскляну Леваду, полтавський Поділ та перлину архітектури — Хрестовоздвиженський монастир.

 Головною прикрасою Іванової гори є розкішна ротонда білого кольору — популярне туристичне місце в Полтаві. Іванова гора являє собою напівкруглу колонаду із восьми колон доричного ордену, що встановлені на стилобаті. Це символ Полтави, її прикраса та пам’ятний знак, що встановлено у 1909 р. на честь 200-річчя Полтавської битви.

Навколо та знизу Іванової гори облаштовано площу, яку, на честь розміщеного поруч Успенського собору, назвали Соборною. Неподалік знаходяться популярні туристичні локації: Успенський собор, будинок Котляревського, пам’ятник галушці та захисна фортеця.

Іванова гора

Цікаві факти:

  • Існує думка, що гора стала місцем заснування Полтави, тому вона стала цінною та важливою для полтавчан.
  • Загальна висота ротонди (альтанки) майже як триповерхового будинку — 9 м.
  • Форма альтанки нагадує підковую Існує легенда, що раніше тут була кузня, де підковували коня Петра І.

 

Іванова гора на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Бульвар Гоголя

Бульвар Гоголя

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя.
Поле Полтавської битви

Поле Полтавської битви

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків.
Подільська вежа

Подільська вежа

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.
Корпусний сад (Кадетський сад)

Корпусний сад (Кадетський сад)

Головне місце для прогулянок полтавчан та гостей міста Полтави. Парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва з 1964 року.

Відгуки (1)

Александр Белоус
31 жовт. 2021 р.
Дуже незвичайне місце як для Полтави. Дуже гарний краєвид.
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.