Музей-садиба Котляревського

Соборний майдан 3, Полтава, Полтавська область

Якщо ви знайомі з творчістю Котляревського, читали «Наталку-Полтавку», «Енеїду» чи просто полюбляєте українську поезію, тоді обов’язково відкрийте для себе більше фактів про життя і твори письменника, відвідавши його садибу у Полтаві. Музей-садиба Котляревського було відкрито у 1969 р. Проте сам будинок побудували ще у 1700-х роках. На території музейного комплексу знаходяться: музей-садиба, колодязь-журавель, сад, повітка та комора.

Будинок Котляревського

Після смерті поета, в післявоєнні часи, садиба була у занедбаному стані. Лише у 1969 р. було розпочато реставраційні роботи по її відновленню. У будинку знаходиться багато меморіальних речей XVII ст., серед яких картина фламандського художника.

Меморіальна дошка поруч з будинком має напис, який нагадує сучасником про те, наскільки унікальні українські землі, звідки походить багато відомих культурних діячів, зробивших вагомий внесок у культурну спадщину нашого народу.

Цікаві факти:

  • Будинок разом із землею Іван Котляревський викупив у 1751 р. З тих пір будинок передавався у спадок нащадкам протягом десятки років.
  • Будинок Котляревського відновлювали за малюнками Т. Шевченка, які він намалював ще в 1845 р.
  • У будинку стоїть старовинний круглий стіл, за яким сидів та писав «Енеїду» Котляревський.

Музей-садиба Котляревського на карті України

Інші місця з категорії "Музеї" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Іванова гора

Іванова гора

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю.
Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Бульвар Гоголя

Бульвар Гоголя

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя.
Поле Полтавської битви

Поле Полтавської битви

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків.
Подільська вежа

Подільська вежа

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.