Креативні подарунки

Пам’ятник Полтавській галушці

Соборний майдан, Полтава, Полтавська область

Один із сучасних та популярних пам’ятників Полтави — пам’ятник галушці, що встановлено на Соборній площі Іванової гори у 2006 р. Це сучасний символ Полтави, який означає її добробут та щедрість. Вигляд монументу обрано не випадково, адже саме українські галушки часто згадує у свої творах М. В. Гоголь.

Пам’ятник галушці

Пам’ятник галушці являє собою велетенську миску, на які лежить 12 бетонних галушок. Поруч, на величезній частині дерев’яного столу, що огорнуто українським рушником, лежить велетенська глибока ложка. Поява пам’ятника в місті Полтава стала приводом для появи ще однієї традиції міста – проведення Свята галушки, яке супроводжується театралізованими виставами за мотивами Гоголя та Котляревського, продаж галушок з різноманітними начинками, танцями, конкурсами та піснями. 

Цікаві факти:

  • Спочатку пам’ятник встановили поблизу Свято-Успенського кафедрального собору, проте через чисельні скарги полтавської інтелігенції та священнослужителів, улітку 2007 р. його перенесли за 200 м, на протилежну сторону площі.
  • Ініціатором встановлення пам’ятника став депутат ВР — Анатолій Кукоба, проте ідея його створення належить місцевим художникам.
  • Автор монументу — скульптор Микола Цись та народний художник України — Анатолій Чорнощоков.
  • Пам’ятник — обов’язкова локація молодят, що поспішають першими торкнутись ложки монументу. Існує думка, що хто першим торкнеться ложки, той буде головним у сім’ї.

 

Пам’ятник Полтавській галушці на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Іванова гора

Іванова гора

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю.
Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Бульвар Гоголя

Бульвар Гоголя

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя.
Поле Полтавської битви

Поле Полтавської битви

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків.
Подільська вежа

Подільська вежа

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.