Креативні подарунки
Полтава, Полтавська область

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть. Колись це була частина фортеці, величезного комплексу оборонних та  фортифікаційних споруд, що були збудовані навколо Полтави.

Подільська вежа


Подільську вежу заснував у 1608 р. коронний гетьман Станіслав Жолкевський На той час фортеця входила до складу оборонних споруд, що були оточені ровами, валами та високим частоколом.

До початку XVIII ст. створена фортеця перетворилась на міцну та розвинену систему укріплень, хоч ще не досягла рівню європейської фортифікації. Це не завадило їй гідно протистояти облозі шведською армією, що дозволило Петру І виграти Полтавську битву та остаточно поставити крапку в протистоянні із шведами.

 

З початку другої половини XVIII ст. фортеця починає поступово занепадати. Через розширення міста, прокладення бульварів у 1817 р., за розпорядженням Полтавського губернатора, були повністю засипані рови та розкопані вали. До наших часів дійшов лише фрагмент у вигляді вежі, що нагадує про важливі історичні події XVIII ст.

Цікаві факти:

  • У 1640-х роках фортецю розширили майже вдвічі, щоб охопити територію, де знаходилось джерело з водою. Таким чином її загальна площа стала складати більш ніж 36 га.
  • Сучасний вигляд вежі не аутентичний тому, що був побудований у XVII ст., оскільки не зберіглось жодних малюнків чи креслень оборонної споруди того часу.
  • Відновлення фортеці не ведеться через нерентабельність проведення археологічних розкопок, відсутність необхідних коштів.

Подільська вежа на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Іванова гора

Іванова гора

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю.
Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Бульвар Гоголя

Бульвар Гоголя

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя.
Поле Полтавської битви

Поле Полтавської битви

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.
Корпусний сад (Кадетський сад)

Корпусний сад (Кадетський сад)

Головне місце для прогулянок полтавчан та гостей міста Полтави. Парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва з 1964 року.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.