Корпусний сад (Кадетський сад)

вулиця Соборності 42, Полтава, Полтавська область

Перемога у Полтавській битві над військами шведського короля Карла ХІІ стала приводом не лише для святкування 100-ї річниці, а й створенню на центральній площі міста монументу Слави у 1811 р. Згодом навколо монументу були розбиті прямокутні клумби з квітами, з’явились алеї, були посаджені дерева. Після будівництва у 1840 р. кадетського корпусу утворений парк отримав назву — Кадетський сад. Парк став головним місцем прогулянок полтавчан, а у 1861 р. він був відданий у ведення міста Полтава. Лише через століття тут з’явився павільйон-кафе з літнім майданчиком, звідки у святкові дні лунала музика духового оркестру.

Корпусний сад

Цікаві факти:

  • На початок 19869 р. площа саду складала 6,5 га, а сьогодні — близько 6 га.
  • Корпусний сад має круглу форму у плані. У центрі парку встановлено монумент, від якого простягається вісім алей, що переходять у вулиці міста Полтава. Подейкують, що така форма запозичена від планування площі в Санкт-Петербурзі.
  • У 1909 р. парк мав назву — Олександрійський сад.
  • У сучасному саду росте близько 70 видів дерев, серед яких є рідкісні види.

Корпусний сад (Кадетський сад) на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Іванова гора

Іванова гора

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю.
Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Бульвар Гоголя

Бульвар Гоголя

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя.
Поле Полтавської битви

Поле Полтавської битви

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків.
Подільська вежа

Подільська вежа

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.