вулиця Гоголя, Полтава, Полтавська область

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається  чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя. Це ботанічна пам’ятка природи та одне з найгарніших місць для прогулянок у Полтаві. Алею створено у 1903р., проте названо на честь відомого письменника лише у 1909 р., коли у місті святкували 100-ту річницю від дня народження М. В. Гоголя.

Бульвар Гоголя

Цікаві факти:

  • Пам’ятник Гоголю створено за проектом скульптора – Л. Позена у 1915 р. Проте встановили монумент на бульварі лише у 1934 р.
  • У 1947 р. планували значно збільшити та розширити бульвар, проте задум здійснили лише частково.
  • Довжина бульвару сягає 350 м.

Бульвар Гоголя на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Іванова гора

Іванова гора

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю.
Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Поле Полтавської битви

Поле Полтавської битви

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків.
Подільська вежа

Подільська вежа

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.
Корпусний сад (Кадетський сад)

Корпусний сад (Кадетський сад)

Головне місце для прогулянок полтавчан та гостей міста Полтави. Парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва з 1964 року.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.