Поле Полтавської битви

вулиця Шведська Могила 32, Полтава, Полтавська область
Неділя
09:00-17:00
Понеділок
Вівторок
09:00-17:00
Середа
09:00-17:00
Четвер
09:00-17:00
П’ятниця
09:00-16:00
Субота
09:00-17:00

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків. Тут знаходиться однойменний музей, у якому представлені унікальні цінні експонати XVIII ст. Вони не лише нагадують про події Північної війни (1700-1721 рр.), але й розказують чимало фактів про відомих історичних діячів та їх життя.

Поле Полтавської битви

Завдяки діорамі музею можна поринути у події минулого, відчути атмосферу давніх часів та стати свідком важливих хвилин бойових дій. Серед експонатів музею представлена старовинна зброя, давні книжки, карти, гроші, ікони, картини та історичні документи. Крім того, на території заповіднику знаходиться багато пам’яток: пам’ятник Слави, братська могила, пам’ятники захисникам Полтави, шведам, козакам, Петру І та Сампсонська церква. Історикам та археологам буде цікаво поглянути на понад 30 курганів скіфської епохи та чотири давні поселення.

 

Цікаві факти:

  • У музеї проводяться нічні екскурсії — «Міфи та факти поля Полтавської битви».
  • Заповідник став одним з найперших стаціонарних музейних заповідників у Полтаві.
  • Щороку у заповіднику проводять фестиваль «Полтавська битва», на якій відтворюють найбільш важливі історичні моменти. Це дозволяє кожному глядачеві стати справжнім свідком історичних подій.
  • Битва під Полтавою була дуже важлива для Петра І. Оскільки програш у ній міг призвести до нападу шведських військ на Воронеж — ключову базу формування російської армії.
  • Перемога у Полтавській битві призвела до завершення господарювання Швеції як головної військової сили в Європі.

Поле Полтавської битви на карті України

Інші місця з категорії "Музеї" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Іванова гора

Іванова гора

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю.
Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Бульвар Гоголя

Бульвар Гоголя

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя.
Подільська вежа

Подільська вежа

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.
Корпусний сад (Кадетський сад)

Корпусний сад (Кадетський сад)

Головне місце для прогулянок полтавчан та гостей міста Полтави. Парк є пам'яткою садово-паркового мистецтва з 1964 року.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.