Чи відомо вам, що у Полтаві встановлено пам’ятник дівчині, про неймовірний голос якої ходили чутки та легенди? Її талант складати пісні, які й нині лунають на концертних сценах України надихнув викладачів кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету створити пам’ятник, що увіковічив би пам'ять безсмертній українській пісні.
Пам’ятник встановлено у 2006 р. на площі, напроти Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя. Його виконано з бетону, а верх оковано міддю. Монумент являє собою фігуру молодої жінки, вбраної в український національний одяг. Її голова похилена, в одній руці вона тримає пучок трав, іншу піднесла до голови. Вся постать передає смуток. А сам образ монументу передає настрій більшості українських пісень, дзвінких, ліричних, задумливих та місцями сумних.
Цікаві факти:
- За легендою, Марусю Чурай ледве не стратили за те, що отруїла коханого Грицька, який її покинув та одружився на більш заможній дівчині.
- Марусю Чурай вважають авторкою багатьох відомих нині українських пісень. Серед них: «За світ встали козаченьки», «Ой, не ходи Грицю, та й на вечорниці» та ін.
- Ініціатором встановлення пам’ятника став новообраний мер міста —А Кукоба.
- У багатьох полтавчан постать дівчини асоціювалась с людиною, що спілкується по мобільному телефону. Через це монумент отримав жартівливу назву — «Дівчина з мобілкою».