Пам’ятник Марусі Чурай

Полтава, Полтавська область

Чи відомо вам, що у Полтаві встановлено пам’ятник дівчині, про неймовірний голос якої ходили чутки та легенди? Її талант складати пісні, які й нині лунають на концертних сценах України надихнув викладачів кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету створити пам’ятник, що увіковічив би пам'ять безсмертній українській пісні.

Пам’ятник встановлено у 2006 р. на площі, напроти Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя. Його виконано з бетону, а верх оковано міддю. Монумент являє собою фігуру молодої жінки, вбраної в український національний одяг. Її голова похилена, в одній руці вона тримає пучок трав, іншу піднесла до голови. Вся постать передає смуток. А сам образ монументу передає настрій більшості українських пісень, дзвінких, ліричних, задумливих та місцями сумних.

Цікаві факти:

  • За легендою, Марусю Чурай ледве не стратили за те, що отруїла коханого Грицька, який її покинув та одружився на більш заможній дівчині.
  • Марусю Чурай вважають авторкою багатьох відомих нині українських пісень. Серед них: «За світ встали козаченьки», «Ой, не ходи Грицю, та й на вечорниці» та ін.
  • Ініціатором встановлення пам’ятника став новообраний мер міста —А Кукоба.
  • У багатьох полтавчан постать дівчини асоціювалась с людиною, що спілкується по мобільному телефону. Через це монумент отримав жартівливу назву — «Дівчина з мобілкою».

 

Пам’ятник Марусі Чурай на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Полтава

Популярні локації поблизу

Іванова гора

Іванова гора

Іванова гора — гора, що на протязі років приваблює усіх небайдужих своїм таємничим походженням, культурною та історичною цінністю.
Краєзнавчий музей

Краєзнавчий музей

Полтавський краєзнавчий музей входить в число одних з самих старіших музеїв України. Його засновником був професор Василь Докучаєв
Бульвар Гоголя

Бульвар Гоголя

У Полтаві, від вулиці Пушкіна до вулиці Соборності, простягається чотирирядова липова алея — бульвар Гоголя.
Поле Полтавської битви

Поле Полтавської битви

Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» — унікальне історичне місце, яке стало знахідкою для дослідників та істориків.
Подільська вежа

Подільська вежа

Серед зелені Полтави, на високому пагорбі берега р. Ворскла, важко не помітити шпиль дерев’яної вежі, що стоїть тут протягом декількох століть.
Свято-Успенський кафедральний собор

Свято-Успенський кафедральний собор

Одна з пам’яток, яка прикрашає Іванову гору — перлина барокової архітектури, гордість Полтави та один з найгарніших храмів України — Свято-Успенський кафедральний собор.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.