Пам’ятник Богданові Хмельницькому

Володимирський проїзд, 02000 Київ, Київська область

 

Один із символів Києву, а також головний монумент на Софійській площі — пам’ятник Богданові Хмельницькому — національному герою та визволителю України від польського гніту. Бронзовий пам’ятник було встановлено у 1888 р. саме на Софійській площі, оскільки саме тут жителі міста вітали героя із перемогою у 1648 р. За задумом автора, Михайла Микешина, Б. Хмельницький, сидячи на коні, мав вказувати своєю булавою у бік Польщі. Ніби закликаючи своє військо рушити на ворога. Проте при встановленні моменту вирішили його розвернути, щоб пам’ятник не стояв задом до однієї з головних святинь міста —Михайлівського собору.

Пам’ятник Богданові Хмельницькому

Сучасний варіант пам’ятника має більш скромний вигляд. Оскільки спочатку планували створити постамент у вигляді багатьох персонажів: скинутий з коня польський шляхтич, труп єврея-орендатора, понівечене тіло єзуїта. Проте така версія була неполіткоректною та вимагала більше коштів на виконання. Оскільки кошти на той час збирались за рахунок пожертвувань городян, то через їх брак було вирішено зробити менш деталізований постамент. 

Цікаві факти:

  • Монумент було відлито у Петербурзі у 1879 р. 
  • Спочатку на постаменті пам’ятника було три таблиці з написами: «Богданові Хмельницькому — єдина неподільна Росія», «1648-1654», «Волімо під царя східного, православного». Нині там стоїть дошка із лаконічним написом: «Богдан Хмельницький. 1888».
  • Пам’ятник мав символізувати єднання Росії та України.

Пам’ятник Богданові Хмельницькому на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Київ

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз — одна із популярних вулиць Києва. Саме цією вулицею частенько прогулюються кияни.
Дендропарк «Олександрія»

Дендропарк «Олександрія»

Олександрійський парк було створено у 1793 р. Його названо на честь дружини гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького — Олександри.
Хрещатик

Хрещатик

Хрещатик — одна з головних вулиць Києва, на місці якої ще кілька сотень років тому знаходились густі ліси, а неподалік князь Володимир Великий хрестив свою родину.
Майдан Незалежності

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності — головна площа Києва, його історичний центр, де відбувались найголовніші події української історії
Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр (Музей води) - один з найпопулярніших музеїв Києва. Музей є старовинною водонапірною баштою з ліфтом, яка опускає вас під землю...
Зелений лабіринт

Зелений лабіринт

Незвична арт-локація займає понад 1000 метрів квадратних та налічує 5650 кущів бирючини

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.