Андріївський узвіз

Андріївський узвіз, Київ, Київська область

Андріївський узвіз — одна із популярних вулиць Києва. Саме цією вулицею частенько прогулюються кияни, саме тут шукають унікальні сувеніри гості міста та гуляють люди різного достатку та національності. З цим місцем пов’язано чимало таємничих легенд. Це вулиця із самобутньою 200-річною історією. Подейкують, що раніше ту був бордель, жили відомі художники та купці.

Андріївський узвіз| Travel-guide.in.ua

Уздовж вулиці з обох боків тягнуться гарні старовинні будинки у стилі бароко. В них розміщені антикварні лавки, кофейні, ресторанчики, готелі, відомий театр «Колесо», замок Річарда, музей «Однієї вулиці» та музей «Булгакова». У затишних двориках можна знайти чимало місць, де можна погуляти з коханою людиною.

Вздовж всієї вулиці тягнуться товарні лотки із товарами ручої роботи. Тут можна придбати якусь унікальну річ: сувенір на пам'ять, в’язані теплі речі, гарні скатертини, вишиванки, яскраві віночки, розписані дерев’яні вироби, картини та ін.

Цікаві факти:

  • На початку вулиці, недалеко від Андріївської церкви, стоїть пам’ятник «За двома зайцями». Ходить легенда, що якщо потерти перстень Проні Прокопівни, то шлюб буде вдалим. 
  • Андріївський узвіз — єдина вулиця Києва, що має свій сайт.
  • Перебуваючи у замку Річарда, можна почути жахливі звуки від стін. Ходять чутки, що це завивання привидів. Проте реалісти вважають, що справа у пустих пляшках, які замурували у стіни будівельники, щоб помститись сварливій господині.
  • Гуляючи вулицею, можна побачити гарні мурали: «Відродження» з малюнком дівчини-українки та мурал одеситки «За двома зайцями».

Порада: Якщо хочете зробити свою прогулянку дійсно незабутньою, неодмінно повернути з Андріївського узвозу до готелю «Воздвиженський». За ним знаходиться алея для закоханих.

Андріївський узвіз на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Київ

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Дендропарк «Олександрія»

Дендропарк «Олександрія»

Олександрійський парк було створено у 1793 р. Його названо на честь дружини гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького — Олександри.
Хрещатик

Хрещатик

Хрещатик — одна з головних вулиць Києва, на місці якої ще кілька сотень років тому знаходились густі ліси, а неподалік князь Володимир Великий хрестив свою родину.
Майдан Незалежності

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності — головна площа Києва, його історичний центр, де відбувались найголовніші події української історії
Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр (Музей води) - один з найпопулярніших музеїв Києва. Музей є старовинною водонапірною баштою з ліфтом, яка опускає вас під землю...
Зелений лабіринт

Зелений лабіринт

Незвична арт-локація займає понад 1000 метрів квадратних та налічує 5650 кущів бирючини
Музей порцелянових фігур

Музей порцелянових фігур

Запрошуємо до Shvets Museum -- унікального музею порцелянових фігур, подібного до якого в Україні, а, мабуть, і в світі ще не було.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.