Дендропарк «Олександрія»

вулиця Миколи Краснова, Київ, Київська область

Олександрійський парк було створено у 1793 р. Його названо на честь дружини гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького — Олександри. Вона з самого початку вирішила, що цей парк буде максимально наближеним до звичайної природи, що тут не буде пафосних скульптур, штучних оранжерей. Зараз у парку площею 297 га знаходиться 25 водоймищ, понад 2500 видів рослин, які привозили з різних куточків світу: Японії, Китаю, Польщі, Південної Америки.

Вся територія парку розділена декількома алеями, що прикрашають різноманітні скульптури та парковими пам’ятками архітектури. Тут можна побачити «Китайський» місток, сфотографуватись на фоні «Романтичних» руїн, перевірити магію звукового лунання у колонаді «Відлуння».

Цікаві факти:

  • З самого початку Олександра Барницька планувала побудувати у парку мавзолей на честь Г. Потьомкіна, зробивши його домінантою при плануванні ландшафтного дизайну території. Але з приходом до влади Павла І, Барницькі втратили свою вагу при дворі, тому відмовились від такої ідеї.
  • Архітектор генерального плану забудови парку — Мюффо.
  • У парку був чавунний пам’ятник, який господарі встановили на честь свого садівника  Августа Енца. Він пропрацював у Барницьких 54 роки.
  • Занепад парку почався у 1861 р. з відміною кріпосницького права.
  • Олександрійський парк став заповідною зоною лише в 1922 р. З тих пір припинилось його постійне руйнування.

Порада:

Перед тим як здійснювати прогулянку парком, варто поблизу входу сфотографувати стенд із плануванням територій. У парку практично немає путівників чи табличок з написами, які надалі допоможуть зорієнтуватись та вивести до потрібної пам’ятки чи місця відпочинку.

Дендропарк «Олександрія» на карті

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Київ

Популярні локації поблизу

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз — одна із популярних вулиць Києва. Саме цією вулицею частенько прогулюються кияни.
Пейзажна алея

Пейзажна алея

Один із найяскравіших алей Києва — Пейзажна алея, яка здатна здивувати кожного відвідувача своїм неординарним оформленням.
Володимирський пішохідний міст

Володимирський пішохідний міст

Одне з популярних місць, де відкривається чудовий краєвид на Київ — Володимирський пішохідний міст...
Володимирська гірка

Володимирська гірка

Володимирська гірка — місце натхнення багатьох відомих письменників і поетів.
Парк Марії Заньковецької

Парк Марії Заньковецької

Парк Марії Заньковецької — невеличкий ботсад у центральній часині міста, що знаходиться неподалік від Національного палацу мистецтв «України».
Національний палац мистецтв «Україна»

Національний палац мистецтв «Україна»

Одна з головних сцен України, де постійно виступають відомі світові та українські зірки естради — Національний палац мистецтв «Україна».

Міста, які мають місця з категорії "Природа та парки" в регіоні

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.