Дендропарк «Олександрія»

вулиця Миколи Краснова, Київ, Київська область

Олександрійський парк було створено у 1793 р. Його названо на честь дружини гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького — Олександри. Вона з самого початку вирішила, що цей парк буде максимально наближеним до звичайної природи, що тут не буде пафосних скульптур, штучних оранжерей. Зараз у парку площею 297 га знаходиться 25 водоймищ, понад 2500 видів рослин, які привозили з різних куточків світу: Японії, Китаю, Польщі, Південної Америки.

Вся територія парку розділена декількома алеями, що прикрашають різноманітні скульптури та парковими пам’ятками архітектури. Тут можна побачити «Китайський» місток, сфотографуватись на фоні «Романтичних» руїн, перевірити магію звукового лунання у колонаді «Відлуння».

Цікаві факти:

  • З самого початку Олександра Барницька планувала побудувати у парку мавзолей на честь Г. Потьомкіна, зробивши його домінантою при плануванні ландшафтного дизайну території. Але з приходом до влади Павла І, Барницькі втратили свою вагу при дворі, тому відмовились від такої ідеї.
  • Архітектор генерального плану забудови парку — Мюффо.
  • У парку був чавунний пам’ятник, який господарі встановили на честь свого садівника  Августа Енца. Він пропрацював у Барницьких 54 роки.
  • Занепад парку почався у 1861 р. з відміною кріпосницького права.
  • Олександрійський парк став заповідною зоною лише в 1922 р. З тих пір припинилось його постійне руйнування.

Порада:

Перед тим як здійснювати прогулянку парком, варто поблизу входу сфотографувати стенд із плануванням територій. У парку практично немає путівників чи табличок з написами, які надалі допоможуть зорієнтуватись та вивести до потрібної пам’ятки чи місця відпочинку.

Дендропарк «Олександрія» на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Київ

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз — одна із популярних вулиць Києва. Саме цією вулицею частенько прогулюються кияни.
Хрещатик

Хрещатик

Хрещатик — одна з головних вулиць Києва, на місці якої ще кілька сотень років тому знаходились густі ліси, а неподалік князь Володимир Великий хрестив свою родину.
Майдан Незалежності

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності — головна площа Києва, його історичний центр, де відбувались найголовніші події української історії
Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр (Музей води) - один з найпопулярніших музеїв Києва. Музей є старовинною водонапірною баштою з ліфтом, яка опускає вас під землю...
Зелений лабіринт

Зелений лабіринт

Незвична арт-локація займає понад 1000 метрів квадратних та налічує 5650 кущів бирючини
Музей порцелянових фігур

Музей порцелянових фігур

Запрошуємо до Shvets Museum -- унікального музею порцелянових фігур, подібного до якого в Україні, а, мабуть, і в світі ще не було.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.