Спасо-Преображенський кафедральний собор

площа Соборна 1, Дніпро, Дніпропетровська область

У затишному сквері ім. Івана Старова знаходиться Спасо-Преображенський кафедральний собор міста Дніпро. Споруда буда зведена у 1833 році. Це одна з найвеличніших будівель міста, виконане у стилі класицизм. До 1992 року приміщення собору використовувалось під Музей релігії та атеїзму. Лише за часи незалежності України собор передали Українській православній церкві. Це дозволило розпочати масштабні реставраційні роботи собори, щоб повернути початковий вигляд як екстер’єру, так і інтер’єрам споруди.  В 2008 році в соборі був встановлений та освячений найбільший за розмірами дзвін-благовісник.

Фото з сайту www.tic.in.ua

Цікаві факти:

  • Автор інтер’єрів — італійський художник Моретті.
  • Архітектор собору — француз Клод Геруа.
  • Початок будівництва собору дотується 1787 роком, коли було закладено перший камінь російською імператрицею Катериною ІІ.
  • Кафедральний собор планувати побудувати величезних розмірів, які мали бути більшими за базиліку Святого Петра, що у Римі. Проте задум здійснити не вдалось, тому нинішній собор у 6 разів менший, аніж планувалось.

Порада:

Віруючі можуть попросити про зцілення біля чудодійного хресту-мощевика, що зберігається в Спасо-Преображенському соборі. Та перед цим варто покаятись у своїх гріхах.

Спасо-Преображенський кафедральний собор на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Дніпро

Популярні локації поблизу

Катеринославський бульвар

Катеринославський бульвар

В центральній частині міста Дніпро знаходиться одне з улюблених місць відпочинку всіх жителів міста — Катеринославський бульвар.
Дніпровський національний історичний музей

Дніпровський національний історичний музей

Один із найстаріших музеїв України, що має власну непросту історію. Його будо відкрито у 1849 році. На сьогодні по Дніпру розміщено декілька філіалів цього музею...
Аерокосмічний музей НЦАОМ ім. Макарова

Аерокосмічний музей НЦАОМ ім. Макарова

Вам доводилось бачити в жити справні космічні супутники? Якщо ні, тоді варто подивитись на нього в аерокосмічному музеї, який знаходиться в Дніпрі.
Дніпропетровський державний цирк

Дніпропетровський державний цирк

Дніпропетровський державний цирк — один з найстаріших в Україні, оскільки був побудований ще в ХІХ ст. за проектом архітектора Труцці.
Водоспад «Поріг ревучий»

Водоспад «Поріг ревучий»

Унікальний штучний водоспад «Поріг ревучий» було відкрито 14 вересня 2013 року на честь 200-річчя від дня народження українського письменника Т. Г. Шевченка.
Дніпровський художній музей

Дніпровський художній музей

Дніпровський художній музей заснували у 1914 році. З тих пір колекція музею поступово поповнювалась роботами не лише українських та російських митців...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.