Мерефо-Херсонський залізничний міст

Р52, Дніпро, Дніпропетровська область

Мерефо-Херсонський залізничний міст — пам’ятник архітектури, який за своїм віком займає друге місце серед найстаріших мостів України. Його будівництво розпочали у 1914 році, проте через революцію 1917 року, довелось припинити будівельні роботи. Лише через 12 років було прийнято рішення про продовження зведення мосту. Головним інженером проекту став Макар Олександрович Києня. Завдяки продуманим рішенням, завершити будівництво Мерефо-Херсонського залізничного мосту вдалось всього за 7 місяців. З 24 жовтня 10924 року одна із прикрас Дніпра, залізобетонне мереживо із 35 арок простягалось понад річкою Дніпро. Це не проста технічна споруда, а туристичний об’єкт, мовчазний свідок багатьох історичних подій.

Фото з сайту ru.35photo.pro

Цікаві факти:

  • Загальна довжина мосту — 1610 м.
  • Для будівництва мосту використовувалась випробувальна модель, яка нині є оглядовим майданчиком кафе.
  • Міст двічі руйнували під час Другої світової війни.
  • Міст неодноразово фігурує у художніх фільмах. Один з них — «Висота» 1657 р.
  • Згідно з початковим проектом, міст повинен був мати два поверхи. Окрім залізної дороги, по ньому планували провести трамвайну колію.

Мерефо-Херсонський залізничний міст на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Дніпро

Популярні локації поблизу

Катеринославський бульвар

Катеринославський бульвар

В центральній частині міста Дніпро знаходиться одне з улюблених місць відпочинку всіх жителів міста — Катеринославський бульвар.
Дніпровський національний історичний музей

Дніпровський національний історичний музей

Один із найстаріших музеїв України, що має власну непросту історію. Його будо відкрито у 1849 році. На сьогодні по Дніпру розміщено декілька філіалів цього музею...
Аерокосмічний музей НЦАОМ ім. Макарова

Аерокосмічний музей НЦАОМ ім. Макарова

Вам доводилось бачити в жити справні космічні супутники? Якщо ні, тоді варто подивитись на нього в аерокосмічному музеї, який знаходиться в Дніпрі.
Дніпропетровський державний цирк

Дніпропетровський державний цирк

Дніпропетровський державний цирк — один з найстаріших в Україні, оскільки був побудований ще в ХІХ ст. за проектом архітектора Труцці.
Водоспад «Поріг ревучий»

Водоспад «Поріг ревучий»

Унікальний штучний водоспад «Поріг ревучий» було відкрито 14 вересня 2013 року на честь 200-річчя від дня народження українського письменника Т. Г. Шевченка.
Дніпровський художній музей

Дніпровський художній музей

Дніпровський художній музей заснували у 1914 році. З тих пір колекція музею поступово поповнювалась роботами не лише українських та російських митців...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.