Монастирський острів

Дніпро, Дніпропетровська область

Одне із загадкових місць, овіяне багатьма легендами — Монастирський острів Дніпра є візітівкою міста Дніпро, через який проходить один з найдавніших залізничних мостів України. Назва острову походить від візантійського монастиря, що нібито існував тут до ІХ століття. Проте до нині не знайдено жодних фактів, які б це підтвердили. Лише архітектор Гільом Левансер де Боплан пише у своїх нотатках про подорож Україною у 1635 . В записах він згадує, що раніше тут був монастир, а нині його вже не існує.

Сама назва острову змінювалась неодноразово, що пов’язано  з тим, як часто змінювались його власники. Кожен з них на честь себе перейменовував острів. Тому він в історії фігурує також під назвою Бураковьский, Богомоловський і навіть Комсомольський.

Монастирський острів на Дніпрі

Фото з сайту www.ukraine-is.com

На початку ХХ ст. Монастирський острів починає зазнавати змін. На його березі побудували гарний яхт-клуб, а у 1956 році установили один з найбільших пам’ятників Т. Г. Шевченку.

Цкаві факти:

  • Існує легенда, що коли на острові був монастир, то саме він став місцем захисту княгині Ольги від непогоди, що настигла її у 957 р. Саме тоді княгиня поверталась до Царгороду.
  • Острів вважають дивним та сильним енергетичним місцем. Ніби на ньому є декілька входів у паралельні світи. Тому сюди часто приїжджають екстрасенси.
  • На острові облаштовано парк розваг з величезним оглядовим колесом.
  • Острів вважають улюбленим місцем закоханих.

Порада: якщо прагнете не лише прогулятись, але позасмагати на острові, заздалегідь вирішіть для себе, чи варто вирушати на віддалену частину, де знаходиться пляж нудистів.

Закоханим варто придбати замок та повісити його в знак вічного кохання на міст.

Монастирський острів на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Дніпро

Популярні локації поблизу

Катеринославський бульвар

Катеринославський бульвар

В центральній частині міста Дніпро знаходиться одне з улюблених місць відпочинку всіх жителів міста — Катеринославський бульвар.
Дніпровський національний історичний музей

Дніпровський національний історичний музей

Один із найстаріших музеїв України, що має власну непросту історію. Його будо відкрито у 1849 році. На сьогодні по Дніпру розміщено декілька філіалів цього музею...
Аерокосмічний музей НЦАОМ ім. Макарова

Аерокосмічний музей НЦАОМ ім. Макарова

Вам доводилось бачити в жити справні космічні супутники? Якщо ні, тоді варто подивитись на нього в аерокосмічному музеї, який знаходиться в Дніпрі.
Дніпропетровський державний цирк

Дніпропетровський державний цирк

Дніпропетровський державний цирк — один з найстаріших в Україні, оскільки був побудований ще в ХІХ ст. за проектом архітектора Труцці.
Водоспад «Поріг ревучий»

Водоспад «Поріг ревучий»

Унікальний штучний водоспад «Поріг ревучий» було відкрито 14 вересня 2013 року на честь 200-річчя від дня народження українського письменника Т. Г. Шевченка.
Дніпровський художній музей

Дніпровський художній музей

Дніпровський художній музей заснували у 1914 році. З тих пір колекція музею поступово поповнювалась роботами не лише українських та російських митців...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.