Майдан Незалежності

Майдан Незалежності, Київ, Київська область

Майдан Незалежності — головна площа Києва, його історичний центр, де відбувались найголовніші події української історії. З кожним роком це місце розвивалось і видозмінювалось, перетворюючись в сучасний історичний центр, який пережив разом з жителями столиці і радісні моменти святкових парадів, і сумні події кривавих повстань.

Майдан Незалежності

Найцікавіші пам’ятки та споруди Майдану Незалежності

Відомим став Майдан не лише через своє розміщення та історію, але й завдяки розміщеним тут унікальним спорудам. Поруч із ним був зведений перший в Україні хмарочос Гінзбурга (1912 р), який до наших днів зберігся лише в якості нової висотної будівлі готелю «Україна». Варто відмітити, що це була найвища 12-поверхова споруда не лише в Україні, а й в усій Російській імперії. Проте, через Другу світову війну, вона була повністю зруйнована.

На самому Майдані Незалежності був зведений фонтан-«виродок», побудований за розпорядженням губернатора Бібікова у 1843 р. Через помилку конструкторів натиск води був настільки малий, що декоративну споруду важко було назвати ані скульптурою, ані фонтаном.

Особливим є головний монумент сучасного Майдану — 52-метрова тріумфальна колона з постаттю дівчини-Берегині — один з найвищих пам’ятників в Україні, символ незалежності держави. Біла мармурова колона, увінчана земною кулею блакитного кольору, від якої простягаються позначки, що зображують відстані між містами України та столицями інших країн — це «Нульовий кілометр». Раніше на місці монументу височів Архангел Михаїл, якого в 2001 перевезли до Донецька. Нині ж це «голуб’ятня», місце побачень, де постійно призначають зустрічі кияни.

Незважаючи на давній вік Лядські ворота із Архистратига Михаїлом з’явились на Майдані Незалежності лише в 2001 р. Це не лише символічний оберег міста, а й головна брама, крізь яку сотні років тому простягався шлях до околиць Києва. З поміж нових скульптур — пам’ятник засновникам Києва, монумент козаку-лицарю Мамаю та світломузичний фонтан, який щовечора розважає відпочиваючих різноманітними мелодіями.

Лядські ворота

Історичні факти

Найчастіше Майдан Незалежності змінював свою назву протягом ХХ ст. Його кілька разів перебудовували, називали Думською, Радянською площею, площею ім. Калініна та на честь Жовтневої революції. Сучасна назва була затверджена лише в 1991 р., після того, як Україна була визнана незалежною державою.
Найбільш масштабна реконструкція Майдану Незалежності була проведена у 2001 р. В результаті розкопок були винайдені Лядські ворота (1151 р.) — частина оборонних укріплень. З тих пір Майдан був місцем для проведення різноманітних святкувань, урочистих парадів, а також мітингів і протестів. Найважливіші з них — Помаранчева революція 2004 р. та Революція Гідності 2013-2014 рр., яка завершилась трагічною загибеллю більше сотні людей. Нині про їх хоробрість та рішучість нагадує зведений поруч Меморіал Небесної Сотні.

Майдан Незалежності на карті України

Інші місця з категорії "Інше" в місті Київ

Популярні локації поблизу

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз — одна із популярних вулиць Києва. Саме цією вулицею частенько прогулюються кияни.
Дендропарк «Олександрія»

Дендропарк «Олександрія»

Олександрійський парк було створено у 1793 р. Його названо на честь дружини гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького — Олександри.
Хрещатик

Хрещатик

Хрещатик — одна з головних вулиць Києва, на місці якої ще кілька сотень років тому знаходились густі ліси, а неподалік князь Володимир Великий хрестив свою родину.
Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр (Музей води) - один з найпопулярніших музеїв Києва. Музей є старовинною водонапірною баштою з ліфтом, яка опускає вас під землю...
Зелений лабіринт

Зелений лабіринт

Незвична арт-локація займає понад 1000 метрів квадратних та налічує 5650 кущів бирючини
Музей порцелянових фігур

Музей порцелянових фігур

Запрошуємо до Shvets Museum -- унікального музею порцелянових фігур, подібного до якого в Україні, а, мабуть, і в світі ще не було.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.