хрещатик, Київ, Київська область

Хрещатик — одна з головних вулиць Києва, на місці якої ще кілька сотень років тому знаходились густі ліси, а неподалік князь Володимир Великий хрестив свою родину. Нині ця вулиця відзначається найбільшою шириною (130 м) та найменшою довжиною (1,23 км) серед головних вулиць країн.

Вулиця Хрещатик

Формування вул. Хрещатик почалось ще в кінці XVIII ст. Поступово вона перетворилась з непрохідних хащів на жваву вулицю, оточену будівлями. І якщо говорити про речі, які з’явились у Києві вперше, то можна сміливо приписувати їх вул. Хрещатик. Саме тут з’явився перший у місті Міський театр (1804-1806 рр.). Будівля була зведена з дерева, тому з часом її знесли та спорудили на її місці готель «Європейський» за проектом О. Беретті.

Також саме на Хрещатику вперше з’явилось газове освітлення, яке згодом замінили на електричне. Тут вперше у місті було організовано функціонуючий водопровід та каналізацію. В 1891 р. по вул. Хрещатик почали їздити перші у місті трамваї, а в 1935 р. до міського транспорту приєднались перші тролейбуси.

Наприкінці XIX ст. Хрещатик став головною вулицею міста, вздовж якої тягнулись різноманітні види адміністративних будівель, ресторани, готелі, кінотеатри, магазини. Так поступово тут зароджувався діловий центр міста. Протягом Другої світової війни більшість будівель на Хрещатику було зруйновано. Відступаючи німці навмисне заклали вибухівку. Через чисельні вибухи та значні пожежі вони майже повністю знищили головну артерію міста. Проте вже з 1944 р. почалось відновлення вулиці. ЇЇ перетворили на широку магістраль, засадили каштанами, які згодом стали символом Києва.

Головною метою архітекторів було створення вулиці, що гармонійно поєднує природний ландшафт та забудову. Замість зруйнованих будівель звели будинки в стилі «сталінський ампір», які й досі створюють унікальний вигляд вулиці.

Сучасна вулиця Хрещатик простягається від будинку Офіцерів, проходить крізь Майдан Незалежності та завершується біля Бессарабського ринку. В будні тут вирує життя працівників офісів, проїжджають тисячі машин, а у вихідні та святкові дні вулиця перетворюється на місце прогулянок пішоходів та туристів Києва.

Хрещатик на карті України

Інші місця з категорії "Інше" в місті Київ

Популярні локації поблизу

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз — одна із популярних вулиць Києва. Саме цією вулицею частенько прогулюються кияни.
Дендропарк «Олександрія»

Дендропарк «Олександрія»

Олександрійський парк було створено у 1793 р. Його названо на честь дружини гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького — Олександри.
Майдан Незалежності

Майдан Незалежності

Майдан Незалежності — головна площа Києва, його історичний центр, де відбувались найголовніші події української історії
Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр(Музей води)

Водно-інформаційний центр (Музей води) - один з найпопулярніших музеїв Києва. Музей є старовинною водонапірною баштою з ліфтом, яка опускає вас під землю...
Зелений лабіринт

Зелений лабіринт

Незвична арт-локація займає понад 1000 метрів квадратних та налічує 5650 кущів бирючини
Музей порцелянових фігур

Музей порцелянових фігур

Запрошуємо до Shvets Museum -- унікального музею порцелянових фігур, подібного до якого в Україні, а, мабуть, і в світі ще не було.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.