Київський Париж, Київ, Київська область

Куточок затишку та венеціанського модерну, місце, де із задоволенням поринаєш у власні думки — знаходиться майже в самісінькому центрі Києва, навколо площі Івана Франка. Тут кожен знаходить щось для себе рідне та знайоме. «Київський Париж» в очах італійців — маленька «Флоренція», для французів — «Монмар», а для британців — «Пікаділлі».

Вважається, що ідея створення «Київського Парижу» з’явилась в архітектора Георгія Шлейфера. В часи активного будівництва кінця ХІХ — початку ХХ ст. він розпочав забудову садиби професора медицини Ф. Меринга. На той час площа садиби складала 10 гектарів. Її частина була відведена під міський сад, інша — забудову.

Київський Париж

Фото з сайту chudokiev.com

З роками вона розвивалась та видозмінювалась під потреби міста. Замість ставка з купальнями створено площу Івана Франка, прокладені нові вулиці,  На площу виходить декілька значних будівель: Національний драматичний театр ім. Франка двоповерховий будинок зі скляним куполом (тут спочатку був кінний палац, а згодом Цирк Крутикова), будинок Гінзбурга у стилі неоренесанс, готель «Континенталь» (найпрестижніший на початку ХХ ст.), який нині є будівлею консерваторії.

Кожна з будівель зберігає багато важливих історій, тому «Київський Париж» — одна з популярних туристичних локацій, яка варта уваги.

Київський Париж на карті

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятники" в місті Київ

Популярні локації поблизу

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз

Андріївський узвіз — одна із популярних вулиць Києва. Саме цією вулицею частенько прогулюються кияни.
Дендропарк «Олександрія»

Дендропарк «Олександрія»

Олександрійський парк було створено у 1793 р. Його названо на честь дружини гетьмана Франциска-Ксаверія Браницького — Олександри.
Парк ім. Т. Г. Шевченка

Парк ім. Т. Г. Шевченка

Парк імені Т. Г. Шевченка у Броварах — чудове місце для прогулянок та історична пам’ятка міста.
Пейзажна алея

Пейзажна алея

Один із найяскравіших алей Києва — Пейзажна алея, яка здатна здивувати кожного відвідувача своїм неординарним оформленням.
Володимирський пішохідний міст

Володимирський пішохідний міст

Одне з популярних місць, де відкривається чудовий краєвид на Київ — Володимирський пішохідний міст...
Володимирська гірка

Володимирська гірка

Володимирська гірка — місце натхнення багатьох відомих письменників і поетів.

Міста, які мають місця з категорії "Архітектурні пам'ятники" в регіоні

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.