Гребешівка вулиця, Новомиргород, Кіровоградська область

Панські гори — ландшафтний заповідник місцевого значення. Площа заповідника сягає 8.1 га. Його територія вражає різноманіттям рослинності. На стрімких схилах ростуть цмин пісковий, типчак, пирій, келерія, тимофіївка та різні види злакових рослин. Схили пагорбів весною та влітку вражають різнобарвністю квітів.

На панських горах знаходиться джерело — Срібна криниця. Вода з цього джерела має у складі іони срібла, тому її прозвали «срібне джерело». Її вживають не лише місцеві жителі, а й люди з інших областей.

Панські гори

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Цікаві факти:

  • Існує легенда, що вода з «срібного джерела» має цілющі властивості. Якщо її постійно вживати, то можна позбутись хвороб, омолодити тіло та повернути красу.
  • Якщо вірити легендам, раніше на цьому місці знаходився панський маєток. Його донька сильно захворіла і зміг її вилікувати один х наймитів пана. Для лікування він використовував цілющу воду «срібного джерела» та грязі місцевого озера.
  • За однією з версій, до початку ХІХ ст. тут знаходилась величезна садиба пана І. Коцюби. Навколо неї ріс фруктовий сад, захищений кам’яною огорожею.

Панські гори на карті України

Популярні локації поблизу

Златопільська гімназія

Златопільська гімназія

Златопольська гімназія була заснована у 1836 р. Це було перше чотирикласове училище, яке відкрили за ініціативою поміщиків — братів Лопохуніних.
Іллінська церква

Іллінська церква

Іллінська церква — один з найстаріших пам’ятників архітектури у Кіровоградській області. Його було збудовано ще в 1786 р.
Миколаївська церква

Миколаївська церква

Миколаївська церква була побудована у 1809 р. на місті згорівшої дерев’яної Успенської церкви, яку свого часу побудували за наказом князів Любомирських.
Міська лікарня

Міська лікарня

Міська лікарня — унікальна пам’ятка архітектури Новомиргороду, яка була побудована у 1913 р.
Музейна кімната Петра Озерова

Музейна кімната Петра Озерова

Музейна кімната Петра Озерова знаходиться в приміщенні Новомиргородської міської ради. Вона була заснована Петром Озеровим.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.