Новомиргород

Новомиргород — дивовижне місто, що поєднало в собі культуру Польщі, Сербії, Росії та України. Місто, що стало батьківщиною князя Оболєнського, керівника північного общини декабристів, та засновника династії Бродських — Ізраїля Бродського. Новомиргород виник у 1740 р., З 1752 по 1764 рр. воно стало столицею Нової Сербії, містом, куди приїздили серби для подальшої служби у військах Катерини ІІ. Так місто перетворилось на оборонний пункт, що мав затримувати напади кримських татар на шляху до Росії.

Новомиргород

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Західну частину Новомиргородаа досі називають Чорногорією через те, що тут колись проживали чорногорці з Османської імперії. Північна частина отримала назву Гуляйполь, який, за історичними записами, з’явився тут задовго до заснування Новомиргороду. Тут знаходилась Польська кордонна застава. Тому архітектура цієї частини сучасного Новомиргороду має польське коріння та дещо відрізняється від західної частини міста. Тривалий час обидві частини відносились до різних областей України. Лише в 1959 р вони були об’єднані в єдине місто — Новомиргород.

Новомиргород — цікаве історичне місто, де в Златопільській гімназії отримували освіту Володимир Винниченко, композитор Борис Лятошинський, працював поет-неокласик Микола Зеров. Воно вражає красою старовинних пам’яток архітектури та нагадує сучасникам, наскільки неординарні та цікаві є в Україні місця.

Новомиргород на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Панські гори

Панські гори

Панські гори — ландшафтний заповідник місцевого значення. Його площа сягає 8.1 га.
Златопільська гімназія

Златопільська гімназія

Златопольська гімназія була заснована у 1836 р. Це було перше чотирикласове училище, яке відкрили за ініціативою поміщиків — братів Лопохуніних.
Іллінська церква

Іллінська церква

Іллінська церква — один з найстаріших пам’ятників архітектури у Кіровоградській області. Його було збудовано ще в 1786 р.

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.