Sobornosti Street 89, Новомиргород, Кіровоградська область

Міська лікарня — унікальна пам’ятка архітектури Новомиргороду, яка була побудована у 1913 р. Архітектором будівлі був киянин Яков Паученко. Він не лише спроектував лікарню, але й контролював кожен будівельний процес. Для виконання складних декоративних деталей фасаду спеціально виготовляли цеглу певної форми за індивідуальним замовленням.

Міська лікарня Новомиргороду

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Цоколь лікарні виготовлено з бетонних блоків. Стіни зведено з цегли, що замовлялась на місцевому цегляному заводі. Архітектор особисто відбирав цеглу, залишаючи більш якісну для оздоблення зовнішніх стін.

Міська лікарня була однією з найсучасніших будівель міста. Вона мала власне централізоване опалення та електростанцію. Сюди було запрошено одного з найкращих київських лікарів, Кміту, якому запропонували на новому місцю зарплатню втричі більшу, ніж на колишній посаді в Університеті Святого Володимира.

До початку 2000-х років лікарня була діючою. Проте занедбаність приміщень, відсутність фінансувань — призвели до того, що приміщення нині пустує та постійно занепадає.

Цікаві факти:

  • Кошти на будівництво лікарні надала вдова купця — Ганна Дмитрян, яка у 1910 р. отримала від батька велику спадщину й вирішила її частину віддати на благочинство.
  • Лікарня була побудована у стилі історизм — підстиль неоросійського стилю (псевдоросійського) в архітектурі.
  • Тривалий час лікарня фінансувалась за рахунок коштів Ганни Дмитрян, яка виділила на той час 300 тис. карбванців.

Міська лікарня на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Новомиргород

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Панські гори

Панські гори

Панські гори — ландшафтний заповідник місцевого значення. Його площа сягає 8.1 га.
Златопільська гімназія

Златопільська гімназія

Златопольська гімназія була заснована у 1836 р. Це було перше чотирикласове училище, яке відкрили за ініціативою поміщиків — братів Лопохуніних.
Іллінська церква

Іллінська церква

Іллінська церква — один з найстаріших пам’ятників архітектури у Кіровоградській області. Його було збудовано ще в 1786 р.
Миколаївська церква

Миколаївська церква

Миколаївська церква була побудована у 1809 р. на місті згорівшої дерев’яної Успенської церкви, яку свого часу побудували за наказом князів Любомирських.
Музейна кімната Петра Озерова

Музейна кімната Петра Озерова

Музейна кімната Петра Озерова знаходиться в приміщенні Новомиргородської міської ради. Вона була заснована Петром Озеровим.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.