Музейна кімната Петра Озерова

вулиця Соборності 227, Новомиргород, Кіровоградська область
Неділя
Понеділок
08:00-17:00
Вівторок
08:00-17:00
Середа
08:00-17:00
Четвер
08:00-07:00
П’ятниця
08:00-16:00
Субота

Музейна кімната Петра Озерова знаходиться в приміщенні Новомиргородської міської ради. Вона була заснована Петром Озеровим — українським дослідником, археологом та краєзнавцем. Кімнату відкрили 2013 р. Її експозиція налічує понад 2000 експонатів. Серед них представлені різноманітні археологічні знахідки від часів Трипілля та готів до сучасності. Окрему увагу заслуговує колекція стародрукованих видань. Тут зберігається вцілівший псалтир 1710 р., старообрядський збірник 1793 р, в якому понад 1000 сторінок, написаних старослов’янською мовою. Є й більш «молоді» цінні експонати. Наприклад, копія «Акту Проголошення Незалежності», підписана Л. Кравчуком. Його передало подружжя Кошарних з Канади, штату Онтаріо. Копію у 1995 р. зробили в Торонто невеликим накладом. Одна з них потрапила в Україну.

Музейна кімната Петра Озерова

Фото з сайту www.facebook.com/nmhistorical

Цікаві факти:

  • У музеї не забороняється брати у руки чи торкатись представлениї експонатів.
  • Гордість музею та найбільш цікавий експонат — працюючий патефон із платівками. Одна з них 1935 р., на ній записано пісні Івана Паторжинського («Взяв би я бандуру»).
  • Частину експонатів Петро Озеров передав до музеїв Києва, Новомиргородського краєзнавчого музею та Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.

Музейна кімната Петра Озерова на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Новомиргород

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Панські гори

Панські гори

Панські гори — ландшафтний заповідник місцевого значення. Його площа сягає 8.1 га.
Златопільська гімназія

Златопільська гімназія

Златопольська гімназія була заснована у 1836 р. Це було перше чотирикласове училище, яке відкрили за ініціативою поміщиків — братів Лопохуніних.
Іллінська церква

Іллінська церква

Іллінська церква — один з найстаріших пам’ятників архітектури у Кіровоградській області. Його було збудовано ще в 1786 р.
Миколаївська церква

Миколаївська церква

Миколаївська церква була побудована у 1809 р. на місті згорівшої дерев’яної Успенської церкви, яку свого часу побудували за наказом князів Любомирських.
Міська лікарня

Міська лікарня

Міська лікарня — унікальна пам’ятка архітектури Новомиргороду, яка була побудована у 1913 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.