Миколаївська церква

вулиця Садова, Новомиргород, Кіровоградська область

Миколаївська церква була побудована у 1809 р. на місті згорівшої дерев’яної Успенської церкви, яку свого часу побудували за наказом князів Любомирських. Новий храм звели з цегли. В архітектурі храму прослідковується декілька стилістичних напрямків. Тут присутні риси класицизму та бароко. Головний західний вхід прикрашає чотири колони, що розміщено на високому бетонному цоколі.

Миколаївська церква

Фото з сайту uk.wikipedia.org

До 1956 р. церква повноцінно функціонувала, тут постійно проходили церковні служби. Проте за часи радянської влади храм перетворили на приміщення для краєзнавчого музею. Лише в 1991 р., за вимогою віруючих, церкву було відновлено.

Цікаві факти:

  • Згідно з фотографіями XIX ст., церква в дорадянський період мала дзвіницю, але її зруйнували після Другої світової війни.
  • Поблизу церкви раніше було багато будинків, що належали священнослужителям храму. Їх пересилили ближче до церкви за проханням ієрея, який хотів територію біля церкви очистити від домівок євреїв.
  • Засновник церкви — генерал Висоцький. Після смерті він був похований на території храму. Проте його могила до сьогодні не зберіглась, тому залишається невідомим місце його поховання.

Миколаївська церква на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Новомиргород

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Панські гори

Панські гори

Панські гори — ландшафтний заповідник місцевого значення. Його площа сягає 8.1 га.
Златопільська гімназія

Златопільська гімназія

Златопольська гімназія була заснована у 1836 р. Це було перше чотирикласове училище, яке відкрили за ініціативою поміщиків — братів Лопохуніних.
Іллінська церква

Іллінська церква

Іллінська церква — один з найстаріших пам’ятників архітектури у Кіровоградській області. Його було збудовано ще в 1786 р.
Міська лікарня

Міська лікарня

Міська лікарня — унікальна пам’ятка архітектури Новомиргороду, яка була побудована у 1913 р.
Музейна кімната Петра Озерова

Музейна кімната Петра Озерова

Музейна кімната Петра Озерова знаходиться в приміщенні Новомиргородської міської ради. Вона була заснована Петром Озеровим.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.