Залізничний вокзал

Двірцева площа 1, Львів, Львівська область

В 3-х кілометрах від центральної частини Львову знаходиться залізничний вокзал, місце, звідки починаються туристичні маршрути мільйонів шанувальників Західної України.

Залізничний вокзал, Львів

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Залізничний вокзал Львову — перший вокзал сучасної України, який відкрили у 1861 р. Проте сучасну будівлю звели на місці старого вокзалу у 1904 р. Для будівництва були запрошені відомі скульптори та інженери, тому будівля заслужено заслуговує називатись взірцем європейської архітектури. Чіткі лінії фасадів гармонійно поєднуються з овальними формами вікон та ніш, які прикрашають гарні скульптури. Інтер’єри вокзалу прикрашають візерунки вишуканої ліпнини, а вікна — вітражі. Будівля вокзалу містить 6 залів очікування, які відрізняються рівнем комфортності, та ресторан.

Цікаві факти:

  • Будівництво вокзалу велось на заболоченій території, що мала площу у 67 моргів.
  • Одна з причин першої перебудови вокзалу була його неспроможність прийняти великий об’єм пасажирів, кількість яких зростала з кожним роком.
  • При відкритті вокзалу, у ньому працювало лише 38 осіб.

 

Залізничний вокзал на карті України

Інші місця з категорії "Інше" в місті Львів

Популярні локації поблизу

Площа Ринок

Площа Ринок

Це не лише сама відома площа, яка розміщена в центральній частині міста, але й центр культурного дозвілля львів’ян
Італійський дворик

Італійський дворик

Гуляючи Львовом варто придивлятись не лише до будинків на вулицях, але й до їх двориків. Один із найвідоміших серед них – Італійський дворик.
Будинок вчених

Будинок вчених

Для жителів Львову ця будівля більше відома як Шляхетне казино, проте нині це Будинок вчених. Будівлю побудували у 1897-1898 роках за проектом віденських архітекторів...
Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор — велична споруда, яка зачаровує з першого погляду та викликає інтерес у перехожих. Монументальність собору, його могутні архітектурні об’єми...
Музей-аптека

Музей-аптека

Унікальний музей-аптека у Львові дозволить кожному зазирнути за завісу історії та дізнатись про те, як у давнину виглядала аптекарська справа...
Музей ідей у Львові

Музей ідей у Львові

У центральній частині старого міста, на території оборонного комплексу, в підвалах Бернадинського монастиря, засновано Музей ідей.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.