площа Ринок, Львів, Львівська область

Недаремно площу Ринок називають серцем Львову. Це не лише сама відома площа Львова, яка розміщена в центральній частині міста, але й центр культурного дозвілля львів’ян та туристів. Площу було засновано в XIV ст. Її будівництво велось у відповідності до стандартів середньовічних західноєвропейських міст. Тому площа мала як торгівельне, так і громадське значення. Тут не лише торгували, але й проводили мітинги, театралізовані вистави, влаштовували забави та феєрверки. Нині тут знаходиться чимало пам’яток архітектури та різноманітних затишних кафе. Якщо завітаєте до міста взимку, матимете змогу покататись на катку, який відкривають кожної зими.

Площа Ринок

Цікаві факти:

  • Навколо площі 44 будинки, в яких проживали переважно дворяни. Тому тут поверховість забудови більше 3 поверхів. 
  • До 1871 року на будинках не було номерів. Їх можна було розрізнити лише за назвою: «Під оленем», «Під левом» та ін.
  • У часи середньовіччя площа була серцем торгівлі, тому тут було чимало іноземних покупців із Голландії, Англії, Франції та Росії.
  • На площі розміщено чотири фонтани-колодязі, тому вода з них не б’є під натиском, а витікає.
  • До ХІХ ст. будинки на площі були пофарбовані у різні кольори, проте через наказ австрійської влади, їх було перефарбовано в один колір.
  • Розміри площі 142х129 метрів.

Порада:

На площі Ринок є чимало цікавих місць, які варто подивитись. Серед них: музей-аптека, музей пошти, палац Любомирських, Львівський історичний музей, ратуша (з якої відкривається чудовий панорамний вид майже на все місто)

Площа Ринок на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Львів

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Італійський дворик

Італійський дворик

Гуляючи Львовом варто придивлятись не лише до будинків на вулицях, але й до їх двориків. Один із найвідоміших серед них – Італійський дворик.
Будинок вчених

Будинок вчених

Для жителів Львову ця будівля більше відома як Шляхетне казино, проте нині це Будинок вчених. Будівлю побудували у 1897-1898 роках за проектом віденських архітекторів...
Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор — велична споруда, яка зачаровує з першого погляду та викликає інтерес у перехожих. Монументальність собору, його могутні архітектурні об’єми...
Музей-аптека

Музей-аптека

Унікальний музей-аптека у Львові дозволить кожному зазирнути за завісу історії та дізнатись про те, як у давнину виглядала аптекарська справа...
Музей ідей у Львові

Музей ідей у Львові

У центральній частині старого міста, на території оборонного комплексу, в підвалах Бернадинського монастиря, засновано Музей ідей.
Музей сакральної барокової скульптури Йогана Георга Пінзеля

Музей сакральної барокової скульптури Йогана Георга Пінзеля

Колишній костьол Кларисок з 1996 року перетворився на музей сакральної барокової скульптури. Тут знаходиться одна...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.