10 цікавих фактів про Умань
Для тих, хто планує гарно провести час та вирішує, куди піти в Умані, варто дізнатись про цікаві факти цього міста. У багатьох це місто асоціюється з відомим Софіївським парком та новинами про те, що саме сюди щороку приїжджають тисячі паломників- хасидів. Проте Умань – не просто невеличке місто з одним з найкращих парків України, це місто, що має власні таємниці та чимало цікавих пам’яток.
Фото з сайту www.facebook.com/groups/206710039454621
Цікаві факти:
- Одна з головних пам’яток України – Софіївський дендропарк має тезку-планету. У 1984 р. планету №2259 назвали на честь парку «Софіївка».
- Розквіт Умані припадає на XVIII ст. – час, коли до міста приїхала сім’я Потоцьких. Спершу Франциск Потоцький, а згодом Станіслав. Вони доклали чимало зусиль для процвітання міста. За їх часи в Умані збільшилась кількість робітників, торговців та був зведений парк «Софіївка».
- Незважаючи на невеликі розміри, Умань — розвинений навчальний центр. За статистичними даними, 15% населення міста — студенти. Це пояснюється великою кількістю навчальних закладів різного напрямку: Європейський університет, педагогічний університет ім. П. Тичини, філіал Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу, Філіал Київського інституту технологій та ін.
- Майже під всією центральною частиною міста проходять катакомби. Ширина деяких проходів настільки велика, що через них могли не тільки пройти люди, але й проїхати карета з кіньми. Більшість з підземних проходів зведені з цегли та датовані XVII-XVIII ст.
- Згідно із заповітом цадика рабби Нахмана (правнука засновника хадсидизму Баал Шем Това), його могила знаходиться на одному з кладовищ Умані. Тому щороку сюди приїжджає близько 30 тис. паломників-хасидів, бажаючих вшанувати його пам'ять.
- Улюблене місце рибалок — Осташівський ставок, який штучно створили у XVI-XVII ст. Унікальність водоймища — в його розмірах. Довжина ставку сягає 2,15 км, а ширина у найширшому місці — 410 м.
- Умань – забобонне місто, оскільки тут немає тролейбуса під номером 13 (хоча на маршруті є тролейбуси з нумерацією до 27), як і школи №13, що була ще під час довоєнних років.
- Місто не люблять грозові хмари, які часто обходять його стороною. Тому дощі – не часте явище для Умані.
- У ХІХ ст. понад 50% населення Умані складали євреї.
- Щороку до Умані приїздить понад півмільйонну туристів.
Умань — не звичайне провінційне містечко, а насправді цікава туристична локація. Тому для тих, хто прагне гарно провести час, але не знає, куди піти в Умані, варто звернути увагу на її особливі місця, з якими пов’язані найбільш цікаві історії.