Дендрологічний парк «Софіївка»

Київська вулиця 12а, Умань, Черкаська область

«Софіївка» — не просто назва одного з найбільших дендропарків України, але й візитівка затишного міста Умань. Парк в Умані – згадка про неймовірну історія кохання, що увіковічилась у мальовничому парку. В ньому кожна локація нагадує опис романтичної історії, де мимоволі уявляєш Софію із закоханим у нею Станіславом Потоцьким.

Софіївка

Фото з сайту blog.reikartz.com/article/park-sofiivka

На будівництво парку було витрачено близько 14 мільйонів польських крон. Із яру зі ставком було створено неймовірну красу: створено ставок, прокладено багато стежок, облаштовано багато місць для відпочинку, посаджено тисячі рідкісних видів дерев. Проте, після того, як у 1832 р. парк був подарований дружині Петра І, тут відбулось чимало змін. Територія була розширена, добудовано декілька павільйонів, побудовано училище садівництва.

Сучасна Софіївка — парк, оповитий історіями та неймовірними легендами. Вважається, що якщо кинути монету у ставок із фонтаном у вигляді змії, то неодмінно поліпшаться стосунки із тещею. У старовинній альтанці, що знаходиться в тіні 400-річного дубу, нібито проходили перемови Максима Залізняка та Івана Гонти. Якщо пройти під водоспадом та на тебе не впаде жадна крапля води, неодмінно здійсниться заповідна мрія. Хто скуштує воду у статуї Венера, той забуде про хвороби.

Софіївка – неймовірне місце, диво Умані та гордість українців.

Дендрологічний парк «Софіївка» на карті України

Популярні локації поблизу

Комплекс фонтанів «Перлина кохання»

Комплекс фонтанів «Перлина кохання»

Одна з диковинок Умані, що вражає красою та розмірами — комплекс фонтанів «Перлина кохання».
Василіанський монастир

Василіанський монастир

Завдяки київському воєводі Францішеку Селезію Потоцькому в Умані у 1765 р. з’явився Василіанський монастир — об’ємна будівля, побудована у класичному стилі.
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії

В Умані, на території колишнього польського кладовища, в 1780 р. заклали фундамент костелу Успіння Пресвятої Діви Марії.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.