Будинок Цибульських

вулиця Байди Вишневецького 37, Черкаси, Черкаська область
Неділя
10:00-18:00
Понеділок
Вівторок
10:00-18:00
Середа
10:00-18:00
Четвер
10:00-18:00
П’ятниця
10:00-18:00
Субота
10:00-18:00

Унікальний своєрідний музей однієї книги  знаходиться в будинку Цибульських — Музей Кобзаря. Заслуговує на увагу не лише сам музей, але й історія самого будинку, що знаходиться в самісінькому центрі Черкас. Його зовнішній вигляд значно змінився з моменту будівництва. Півтораповерхова будівля була надбудована ще 2-ма поверхами.

Будинок Кобзаря

Фото з сайту ru.wikipedia.org

За історичними даними будинок звели у середині ХІХ ст. Його власниками була сім’я купців. Це були забезпечені та впливові люди, історія яких тісно пов’язана з українським поетом — Т. Г. Шевченко. Саме завдяки клопотанню сім’ї Цибульських у 1859 р., коли Шевченка хотіли направити до в’язниці на час досудового ув’язнення, йому дозволили тимчасово проживати в будинку Цибульських.  

У 1989 р. у будинку відкрили музей книги «Кобзаря» . Тут зберігається оригінал збірки віршів, який Шевченко написав у 19840 р. Нині музей э відділом краєзнавчого черкаського музею.

Будинок Цибульських на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Черкаси

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Черкаська дамба

Черкаська дамба

Черкаська дамба — одна з головних дорожніх артерій міста Черкас та найдовша дамба України. Щодня по ній проїжджає близько 13 тис. автівок.
Художній музей

Художній музей

Художній музей у Черкасах відкрили лише в 1991 р. Та за роки свого існування він став центром культурного життя черкащан...
Пам’ятник «Висока нота»

Пам’ятник «Висока нота»

Одна з цікавих скульптур, вартих уваги, знаходиться в Черкасах, проте не в сквері чи на площі, а на висоті 7 м.
Парк «Сосновий бір»

Парк «Сосновий бір»

Нічим непримітний парк «50-річчя Жовтня» за останні роки перетворився на гордість Черкас та отримав нову назву — «Сосновий бір».
Свято-Михайлівський кафедральний собор

Свято-Михайлівський кафедральний собор

На місці старовинного кладовища, де раніше були зведені дві церкви, з 2002 р. стоїть один з храмів Черкас — Свято-Михайлівський собор.
Дитячий парк

Дитячий парк

Дитячий парк Черкас — один з найменших парків міста, проте він по-своєму гарний та затишний. Тут облаштовані майданчики для активних ігор дітей....

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.