Черкаська дамба, Черкаси, Черкаська область

Черкаська дамба — одна з головних дорожніх артерій міста Черкас та найдовша дамба України. Щодня по ній проїжджає близько 13 тис. автівок.  Щовесни дамба стримує воду, захищаючи прибережні міста від можливих паводків.

Черкаська дамба

Фото з сайту in.ck.ua

Ідея щодо будівництво нової дамби виникла в 1954 р., коли після зведення Кременчуцької ГЕС з’явилась загроза підняття рівня Дніпра майже на 4 м. Так за 2 роки була побудована дорога по дамбі, яку прибудували біля залізничної дороги та проклали ще на 15 км. Будівництво було дорогим по вартості та складним через несприятливі умови. Проте будівельникам вдалось завершити проект, створивши металевий десятипрольотний міст довжиною 1172 м. Автори дамби не врахували лише один момент — навантаження, яке постійно зростатиме з роками. Початкове навантаження дамби розраховано на 3000 машин, в той час як добове навантаження перевищено в 4 рази.

Черкаська дамба — унікальна гідротехнічна споруда, яка вражає масштабами та міцністю, тому варта уваги кожного туриста.

 

Черкаська дамба на карті України

Інші місця з категорії "Інше" в місті Черкаси

Популярні локації поблизу

Художній музей

Художній музей

Художній музей у Черкасах відкрили лише в 1991 р. Та за роки свого існування він став центром культурного життя черкащан...
Пам’ятник «Висока нота»

Пам’ятник «Висока нота»

Одна з цікавих скульптур, вартих уваги, знаходиться в Черкасах, проте не в сквері чи на площі, а на висоті 7 м.
Парк «Сосновий бір»

Парк «Сосновий бір»

Нічим непримітний парк «50-річчя Жовтня» за останні роки перетворився на гордість Черкас та отримав нову назву — «Сосновий бір».
Свято-Михайлівський кафедральний собор

Свято-Михайлівський кафедральний собор

На місці старовинного кладовища, де раніше були зведені дві церкви, з 2002 р. стоїть один з храмів Черкас — Свято-Михайлівський собор.
Дитячий парк

Дитячий парк

Дитячий парк Черкас — один з найменших парків міста, проте він по-своєму гарний та затишний. Тут облаштовані майданчики для активних ігор дітей....
Пам’ятник водопровіднику дядя Вася

Пам’ятник водопровіднику дядя Вася

Прогулюючись Черкасами у пошуках Шуховської вежі, обов’язково зверніть на пам’ятник водопровіднику.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.