вул. Небеснохї сотні, 3, Черкаси, Черкаська область

Палац Щербини став символом міста Черкас завдяки своїй ролі у сучасному місті. Це сучасний РАГС, де вже протягом 50 років проводяться святкові шлюбні церемонії. Сама ж будівля була зведена в 1892 р. черкаським підприємцем Андріаном Щербіною. Будинок виконано у стилі неоренесанс за проектом відомого архітектора — Владислава Городецького. Автор проекту використав актуальний на той час архітектурний стиль, додав риси еклектики та зміг створити справжній будівельний шедевр, який нині є прикрасою вул. Хрещатик.

Палац_Щербіних

Фото з сайту ru.wikipedia.org

Двоповерховий будинок наприкінці ХІХ ст. був частиною палацової забудови. Вона включала флігелі, стайню, фонтан та зимовий сад. Поруч з палацом Щербини знаходився будинок для слуг. За різними даними, Щербін недовго прожив у будинку. У 1912 р. він здав його в аренду земельному управлінню. Під час революції тут знаходилась партійна влада, а в роки Великої Вітчизняної війни — німецькі окупанти. Лише в 1978 р. будівля стала Палацом для одружень.

Палац Щербіни на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Черкаси

Побачити більше >>

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.