площа Тараса Шевченка 26/1, Коломия, Івано-Франківська область

Майже у центрі міста Коломиї височіє будівля ратуші, яку побудували тут у 1877 р. Будівлю звели замість дерев’яної ратуші, що згоріла у 1965 р. Нова споруда виконана у стилі неоренесанс. Її план має П-образну форму, а центральна частина побудована у вигляді шестиповерхової башти. Висота ратуші — 33 м. Її вінчає герб міста Коломия, а над ним — годинник з курантами.

Ратуша

Фото з сайту uk.wikipedia.org

Унікальність ратуші в розміщенні. Це єдина ратуша в Україні, яка знаходиться на розі вулиць. Приміщення ратуші використовувались під різні види діяльності. Тут не лише знаходилась міська рада, але й орендувались зали під крамниці, майстерні та навіть казино.

Цікаві факти:

  • На найвищій висоті ратуші, що прирівнюється до шостого поверху, раніше був балкон, з якого велось спостереження пожежників міста.
  • У радянські часи приміщення ратуші займало медичне училище, яке лише у 1990 р. віддало приміщення під міську раду.
  • В середні вікі лише міста з Магдебурзьким правом мали право встановлювати на ратушах годинники. Коломия отримала таке право у 1405 р.
  • У 1880 р. у ратуші судили Франка, якого тимчасово утримували у камері ратуші. Причиною ув’язнення стало порушення письменником паспортного режиму.
  • Початкова висота ратуші — 32 м, проте після реконструкції висоту будівлі було збільшено майже на 1 м.

Ратуша на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Коломия

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Музей «Писанка»

Музей «Писанка»

Один з унікальних музеїв України —музей «Писанка», в якому знаходиться понад 12000 писанок, які було зібрано з багатьох областей України та навіть країн світу.
Пам’ятник Івану Франку

Пам’ятник Івану Франку

В місті Коломия серед великої кількості пам’ятників неможливо не згадати монумент відомому українському письменнику, вченому та публіцисту — Івану франку.
Музей історії міста

Музей історії міста

Торкнутись частинки історії міста Коломиї дозволяє його експозиція, представлена у музеї історії міста Коломиї, що нині знаходиться в колишньому будинку повітової ради.
Церква священомученика Йосафата Кунцевича

Церква священомученика Йосафата Кунцевича

З 1775 р. одну з головних вулиць міста прикрашає костел Св. Діви Марії - Церква священомученика Йосафата Кунцевича, що з’явивлась поблизу ринкової площі.
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Дізнатись більше про традиційну народну культуру, довідатись про унікальність мистецтва гуцулів та покуття можна у національному музеї народного мистецтва, в Коломиї.
Благовіщенська церква

Благовіщенська церква

Благовіщенська церква — справжній зразок гуцульської архітектури збережено у Коломиї, який побудували у 1587 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.