Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

вулиця Театральна 25, Коломия, Івано-Франківська область

Дізнатись більше про традиційну народну культуру, довідатись про унікальність мистецтва гуцулів та покуття можна у національному музеї народного мистецтва, що знаходиться у Коломиї. Початок історії музеї починається у 1926 р. Тут зібрано чимало експонатів, що стосуються різних історичних періодів, починаючи від трипілля і завершуючи сучасними роками. Колекція музею постійно поповнюється за рахунок надходження нових експонатів. У 2007 р. до базового музею приєднано Яремчанський музей етнографії та екології Карпатського краю.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Фото з сайту hutsul.museum

Сучасний національний музей народного мистецтва вже не є традиційним музеєм у звичайному розумінні. Нині це багатофункціональний заклад, який виконую роль осередка культури міста, освіти та науки.

Цікаві факти:

  • Колекція музею налічує близько 50 тис. експонатів.
  • Загальна площа залів становить 200 м. кв. Щорічно тут проводять близько 8-12 виставок.
  • При музеї діє реставраційна майстерня, завдяки якій вдається власними силами зберегти у гарному стані експонати музею.
  • Щорічно до музею приходить понад 250 тис. відвідувачів.

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття на карті України

Інші місця з категорії "Музеї" в місті Коломия

Популярні локації поблизу

Музей «Писанка»

Музей «Писанка»

Один з унікальних музеїв України —музей «Писанка», в якому знаходиться понад 12000 писанок, які було зібрано з багатьох областей України та навіть країн світу.
Пам’ятник Івану Франку

Пам’ятник Івану Франку

В місті Коломия серед великої кількості пам’ятників неможливо не згадати монумент відомому українському письменнику, вченому та публіцисту — Івану франку.
Музей історії міста

Музей історії міста

Торкнутись частинки історії міста Коломиї дозволяє його експозиція, представлена у музеї історії міста Коломиї, що нині знаходиться в колишньому будинку повітової ради.
Церква священомученика Йосафата Кунцевича

Церква священомученика Йосафата Кунцевича

З 1775 р. одну з головних вулиць міста прикрашає костел Св. Діви Марії - Церква священомученика Йосафата Кунцевича, що з’явивлась поблизу ринкової площі.
Благовіщенська церква

Благовіщенська церква

Благовіщенська церква — справжній зразок гуцульської архітектури збережено у Коломиї, який побудували у 1587 р.
Ратуша

Ратуша

Майже у центрі міста Коломиї височіє будівля ратуші, яку побудували тут у 1877 р. Будівлю звели замість дерев’яної ратуші, що згоріла у 1965 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.