Благовіщенська церква

Т0905, Коломия, Івано-Франківська область

Благовіщенська церква — справжній зразок гуцульської архітектури збережено у Коломиї, який побудували у 1587 р. Одноповерхова церква має хрестоподібне планування. Проте у 1845 р., за ініціативою отця Івана Озаркевича, вона була розширена. В ній з’явився чотириярусний позолочений іконостас.

Благовіщенська церква

Яскравим прикладом гуцульської архітектури є традиційна для нього дзвіниця типу «четверик на четверику» з наметовим дахом. Дата її будівництва припадає на XVIII ст. Подвір’я церкви огорожне, а вхід прикрашає рама з дашком. У 1963 р. церкву Благовіщення внесли до Списку пам’ятників архітектури УРСР. Нині це пам’ятник архітектури національного значення, що є найдовершенішим ансамблем гуцульської школи народної архітектури.

Цікаві факти:

  • За історичними даними церква відноситься до XVIII ст., проте огляд конструктивних вузлів дає підстави віднести її до XVI т.
  • При зведенні церкви не використовували цвяхи. Вона повністю виконана з дерева.
  • Церква унікальна, проте не потрапила до спадщини ЮНЕСКО, оскільки під час реконструкції майстри не дотримались автентичності робіт, тому деякі конструкції не відповідають її початковому архітектурному стилю.

Благовіщенська церква на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Коломия

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Музей «Писанка»

Музей «Писанка»

Один з унікальних музеїв України —музей «Писанка», в якому знаходиться понад 12000 писанок, які було зібрано з багатьох областей України та навіть країн світу.
Пам’ятник Івану Франку

Пам’ятник Івану Франку

В місті Коломия серед великої кількості пам’ятників неможливо не згадати монумент відомому українському письменнику, вченому та публіцисту — Івану франку.
Музей історії міста

Музей історії міста

Торкнутись частинки історії міста Коломиї дозволяє його експозиція, представлена у музеї історії міста Коломиї, що нині знаходиться в колишньому будинку повітової ради.
Церква священомученика Йосафата Кунцевича

Церква священомученика Йосафата Кунцевича

З 1775 р. одну з головних вулиць міста прикрашає костел Св. Діви Марії - Церква священомученика Йосафата Кунцевича, що з’явивлась поблизу ринкової площі.
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Дізнатись більше про традиційну народну культуру, довідатись про унікальність мистецтва гуцулів та покуття можна у національному музеї народного мистецтва, в Коломиї.
Ратуша

Ратуша

Майже у центрі міста Коломиї височіє будівля ратуші, яку побудували тут у 1877 р. Будівлю звели замість дерев’яної ратуші, що згоріла у 1965 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.