Благовіщенська церква — справжній зразок гуцульської архітектури збережено у Коломиї, який побудували у 1587 р. Одноповерхова церква має хрестоподібне планування. Проте у 1845 р., за ініціативою отця Івана Озаркевича, вона була розширена. В ній з’явився чотириярусний позолочений іконостас.
Яскравим прикладом гуцульської архітектури є традиційна для нього дзвіниця типу «четверик на четверику» з наметовим дахом. Дата її будівництва припадає на XVIII ст. Подвір’я церкви огорожне, а вхід прикрашає рама з дашком. У 1963 р. церкву Благовіщення внесли до Списку пам’ятників архітектури УРСР. Нині це пам’ятник архітектури національного значення, що є найдовершенішим ансамблем гуцульської школи народної архітектури.
Цікаві факти:
- За історичними даними церква відноситься до XVIII ст., проте огляд конструктивних вузлів дає підстави віднести її до XVI т.
- При зведенні церкви не використовували цвяхи. Вона повністю виконана з дерева.
- Церква унікальна, проте не потрапила до спадщини ЮНЕСКО, оскільки під час реконструкції майстри не дотримались автентичності робіт, тому деякі конструкції не відповідають її початковому архітектурному стилю.