Пам’ятник Івану Франку

проспект В'ячеслава Чорновола 30, Коломия, Івано-Франківська область

В місті Коломия серед великої кількості пам’ятників неможливо не згадати монумент відомому українському письменнику, вченому та публіцисту, якого будо номіновано на Нобелівську премію, — Івану франку. Відкрили його у 2012 р., а навколо організували затишний сквер.

Пам’ятник Івану Франку

Фот з сайту dzerkalo.media

Постать письменника ніби завмерла у русі. За задумом авторів динаміка монументу вказує на те, наскільки відкритим був письменник, що він завжди в своїй творчості йшов до народу, закликаючи його на боротьбу за Україну.

З Коломиєю у франка було пов’язано багато життєвих моментів. Тут знаходились його друзі, однодумці. В цьому місті письменник планував оселитись та придбати будинок каменяра М. Білоуса. Проте бажане так і не здійснилось, лише пам’ятник в тихому сквері, поблизу Ратуші нагадує сучасникам про видатного письменника, його життя та діяльність.

Цікаві факти:

  • Іван франко бував близько 15 разів у Коломиї та одного разу його було заарештовано та ув’язнено на три місяці у коломийську ратушу.
  • Вартість  пам’ятника — 125 тис. доларів.
  • Автор монументу — скульптор Василь Андрушко.

 

Пам’ятник Івану Франку на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Коломия

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Музей «Писанка»

Музей «Писанка»

Один з унікальних музеїв України —музей «Писанка», в якому знаходиться понад 12000 писанок, які було зібрано з багатьох областей України та навіть країн світу.
Музей історії міста

Музей історії міста

Торкнутись частинки історії міста Коломиї дозволяє його експозиція, представлена у музеї історії міста Коломиї, що нині знаходиться в колишньому будинку повітової ради.
Церква священомученика Йосафата Кунцевича

Церква священомученика Йосафата Кунцевича

З 1775 р. одну з головних вулиць міста прикрашає костел Св. Діви Марії - Церква священомученика Йосафата Кунцевича, що з’явивлась поблизу ринкової площі.
Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття

Дізнатись більше про традиційну народну культуру, довідатись про унікальність мистецтва гуцулів та покуття можна у національному музеї народного мистецтва, в Коломиї.
Благовіщенська церква

Благовіщенська церква

Благовіщенська церква — справжній зразок гуцульської архітектури збережено у Коломиї, який побудували у 1587 р.
Ратуша

Ратуша

Майже у центрі міста Коломиї височіє будівля ратуші, яку побудували тут у 1877 р. Будівлю звели замість дерев’яної ратуші, що згоріла у 1965 р.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.