Дубно

Одне з найстаріших міст України — місто Дубно, що розкинулось на берегах р. Ікви. Перша згадка про місто датується 1100-им роком, коли назва поселення «Дубно» вперше згадується в Іпатіївському літописі. Розвиток міста був припинений із нападом монголо-татар, які перетворили розквітаюче місто в попелище, невеличке поселення. З переходом у власність Федора Острозького Дубно отримує новий шанс на розквіт та розширення. З’являються нові будівлі, зростає кількість населення, проводяться базари та ярмарки, що сприяли розвитку торгівлі та ремесла.

На одній з алей м. Дубно замість старих тополь зроблено скульптури відомих українських діячів, які так чи інакше вплинули на історію міста чи описували його після своїх візитів. Так у парку Шевченка з’явились дерев’яні скульптури М. Грушевського, К. Острозького, Т. Бульби та матері-берегині України.

Місто заслуговує на увагу не лише через свою цікаву історію, але й унікальними пам’ятками архітектури, які зберіглись до наших днів. Серед них: Замковий бастіон, монастир кармеліток, костел Яна Непомука, найстаріша Дубенська синагога, Свято-Іллінська церква, Луцька брама та церква Пророка божого Іллі.

Дубно на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий монастир (колишній монастир кармеліток) являє собою цілий комплекс споруд, які з’явились тут протягом XVII-XVIII століть.
Дубенський історико-культурний заповідник

Дубенський історико-культурний заповідник

Одна з найгарніших пам’яток м. Дубно — Дубенський історико-культурний заповідник — Замковий комплекс.

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.