Тараканівський форт

35641 Тараканів, Рівненська область

Одна з унікальних та величних споруд знаходиться в селищі Тараканів Рівенської області. Це унікальна історична пам’ятка, яка з’явилась на цих землях внаслідок бажання Російської імперії зміцнити свої оборонні позиції та звести ще одну захисну споруду на шляху Австро-Угорських військ. Будівництво форту розпочалось у 1873 р. В ньому прийняло участь більше тисячі чоловік, серед яких були не лише жителі села Тараканів, але й жителі навколишніх повітів.

Тараканівський форт

Фото з сайту drymba.com

У будівництві використовували традиційні камінь та цеглу, а також новий для того часу будівельний матеріал — бетон. Точно не зафіксовано, як довго тривало будівництво, проте зберіглась інформація, що через 17 років після початку будівництва до форту приїжджали члени царської сім’ї. А це свідчить про те, що в 1890 р. було завершено будівництво. Загальна вартість зведення Тараканівського форту обійшлась в 60 млн. карбованців.

Наприкінці ХХ ст. форт передали Державному історико-культурному заповіднику Дубна. З тих пір його стан суттєво не змінився. Споруда хоч і відноситься до однієї з величних історичних пам’яток України, вона перебуває у занедбаному та напівзруйнованому стані.

Тараканівський форт на карті України

Популярні локації поблизу

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий монастир (колишній монастир кармеліток) являє собою цілий комплекс споруд, які з’явились тут протягом XVII-XVIII століть.
Дубенський історико-культурний заповідник

Дубенський історико-культурний заповідник

Одна з найгарніших пам’яток м. Дубно — Дубенський історико-культурний заповідник — Замковий комплекс.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.