Дубенський історико-культурний заповідник

вулиця Замкова 7А, Дубно, Рівненська область

Одна з найгарніших пам’яток м. Дубно — Дубенський історико-культурний заповідник — Замковий комплекс. Оточені ровом високі стіни стали справжньою перепоною для тих, хто намагався пройти крізь його стіни. Вдале планування, продумана архітектура — дозволили комплексу уціліти до наших днів. Комплекс включає міст, проходячи через який потрапляєш до надбрамного корпусу. По обидва боки території знаходяться бастіони з вежами. У північної стіни розміщено палац князів Любомирських (XVIII ст.) та палац князів Острозьких (ХVI ст.).

Дубенський історико-заповідницький комплекс

Замок князів Острозьких — найголовніша споруда міста, що належала Острозькому — найбагатшій людині, проживаючій в Україні. Як би не православна віра, він міг би стати наступним королем Речі Посполитої. Згідно з легендами, усі підземні приміщення замку Острозьких містили найцінніші речі. Проте нині це найстрашніші місця, в яких влаштували музей тортур.

Через любов до азартних ігор Юзефа Любомирського у ХІХ ст. замковий комплекс продали військовому відомству. Нині його територія — історико-культурний заповідник з рисами розважального закладу. Тут проводять театралізовані вистави, екскурсії та проводять кінопокази у облаштованому кінотеатрі.

Дубенський історико-культурний заповідник на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Дубно

Популярні локації поблизу

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий монастир (колишній монастир кармеліток) являє собою цілий комплекс споруд, які з’явились тут протягом XVII-XVIII століть.
Тараканівський форт

Тараканівський форт

Одна з унікальних та величних споруд знаходиться в селищі Тараканів Рівенської області. Це унікальна історична пам’ятка, яка нагадує про міць Російської імперії.

Міста, які мають місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в регіоні

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.