Дубенський історико-культурний заповідник

вулиця Замкова 7А, Дубно, Рівненська область

Одна з найгарніших пам’яток м. Дубно — Дубенський історико-культурний заповідник — Замковий комплекс. Оточені ровом високі стіни стали справжньою перепоною для тих, хто намагався пройти крізь його стіни. Вдале планування, продумана архітектура — дозволили комплексу уціліти до наших днів. Комплекс включає міст, проходячи через який потрапляєш до надбрамного корпусу. По обидва боки території знаходяться бастіони з вежами. У північної стіни розміщено палац князів Любомирських (XVIII ст.) та палац князів Острозьких (ХVI ст.).

Дубенський історико-заповідницький комплекс

Замок князів Острозьких — найголовніша споруда міста, що належала Острозькому — найбагатшій людині, проживаючій в Україні. Як би не православна віра, він міг би стати наступним королем Речі Посполитої. Згідно з легендами, усі підземні приміщення замку Острозьких містили найцінніші речі. Проте нині це найстрашніші місця, в яких влаштували музей тортур.

Через любов до азартних ігор Юзефа Любомирського у ХІХ ст. замковий комплекс продали військовому відомству. Нині його територія — історико-культурний заповідник з рисами розважального закладу. Тут проводять театралізовані вистави, екскурсії та проводять кінопокази у облаштованому кінотеатрі.

Дубенський історико-культурний заповідник на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Дубно

Популярні локації поблизу

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий

Свято-Варваринський жіночий монастир (колишній монастир кармеліток) являє собою цілий комплекс споруд, які з’явились тут протягом XVII-XVIII століть.
Тараканівський форт

Тараканівський форт

Одна з унікальних та величних споруд знаходиться в селищі Тараканів Рівенської області. Це унікальна історична пам’ятка, яка нагадує про міць Російської імперії.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.