Свято-Варваринський жіночий

вулиця Тараса Шевченка 51, Дубно, Рівненська область

Свято-Варваринський жіночий монастир (колишній монастир кармеліток) являє собою цілий комплекс споруд, які з’явились тут протягом XVII-XVIII століть. Враховуючи різну дату будівництва, ще й досі триває суперечка, ким був заснований монастир — Анастасією Чернецькою чи княгинею Теофілією-Людвигою Любомирською.

Монастир кармеліток

Фото з сайту zabytki.in.ua

На території монастиря знаходились не лише монастирський корпус та костел, але й все необхідне для проживання: пасовисько для худоби, сад та город. Після того, як територію монастиря у 1890 р. передали Хрестовоздвиженській пустині, більшість будівель зазнали нищівної руйнації. Монашки, покидаючи комплекс, знищили в будівлях все, що можна було зруйнувати: підлогу, вікна, грубки, всі речі. Проте швидкими темпами все було оновлено. З тих пір кармелітовський монастир відходив у володіння не лише православному відомству, але й католицьким ченцям. З приходом радянської влади приміщення монастиря перестали використовувати за призначенням. Лише в 2004 р. їх віддали під жіночий Свято-Варваринський монастир та хоспіс.

Свято-Варваринський жіночий на карті

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятники" в місті Дубно

Популярні локації поблизу

Дубенський історико-культурний заповідник

Дубенський історико-культурний заповідник

Одна з найгарніших пам’яток м. Дубно — Дубенський історико-культурний заповідник — Замковий комплекс.
Тараканівський форт

Тараканівський форт

Одна з унікальних та величних споруд знаходиться в селищі Тараканів Рівенської області. Це унікальна історична пам’ятка, яка нагадує про міць Російської імперії.

Міста, які мають місця з категорії "Архітектурні пам'ятники" в регіоні

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.