Свято-Варваринський жіночий

вулиця Тараса Шевченка 51, Дубно, Рівненська область

Свято-Варваринський жіночий монастир (колишній монастир кармеліток) являє собою цілий комплекс споруд, які з’явились тут протягом XVII-XVIII століть. Враховуючи різну дату будівництва, ще й досі триває суперечка, ким був заснований монастир — Анастасією Чернецькою чи княгинею Теофілією-Людвигою Любомирською.

Монастир кармеліток

Фото з сайту zabytki.in.ua

На території монастиря знаходились не лише монастирський корпус та костел, але й все необхідне для проживання: пасовисько для худоби, сад та город. Після того, як територію монастиря у 1890 р. передали Хрестовоздвиженській пустині, більшість будівель зазнали нищівної руйнації. Монашки, покидаючи комплекс, знищили в будівлях все, що можна було зруйнувати: підлогу, вікна, грубки, всі речі. Проте швидкими темпами все було оновлено. З тих пір кармелітовський монастир відходив у володіння не лише православному відомству, але й католицьким ченцям. З приходом радянської влади приміщення монастиря перестали використовувати за призначенням. Лише в 2004 р. їх віддали під жіночий Свято-Варваринський монастир та хоспіс.

Свято-Варваринський жіночий на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Дубно

Популярні локації поблизу

Дубенський історико-культурний заповідник

Дубенський історико-культурний заповідник

Одна з найгарніших пам’яток м. Дубно — Дубенський історико-культурний заповідник — Замковий комплекс.
Тараканівський форт

Тараканівський форт

Одна з унікальних та величних споруд знаходиться в селищі Тараканів Рівенської області. Це унікальна історична пам’ятка, яка нагадує про міць Російської імперії.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.