Кременчук

Кременчук — місто, засноване у 1571 р. польським королем Сигизмундом ІІ майже в самому центрі України, на околиці Полтавської області. Король прагнув створити  оборонне місто, що буде здатне захистити Придніпров’я від чисельних нападів кримських татар. З призначення міста походить його назва: «Кременчук» означає з турецької «маленька фортеця».

Кременчук

До XVII ст. Кременчук був торговим містом, до якого постійно приїздили торговці з різних країн та міст. Активний розвиток міста розпочався з 1861 р. Тут побудували залізничний міст через Дніпро, електростанцію,  школи, театр, бібліотеку, фабрики, заводи та різні підприємства. Проте за роки окупації фашистами у Кременчуці було зруйновано майже все. Лише з 1943 р., після визволення міста від загарбників, розпочався новий етап відбудови та розквіту міста.

Сучасний Кременчук — важливий залізничний вузол та річковий порт країни. Тут налічується близько 50 різноманітних церков, 3 музеї, понад 40 пам’ятників архітектури, багато парків та затишних скверів. У Кременчуці багато місць для романтичних прогулянок, активного та сімейного відпочинку з дітьми. Це гарне зелене місто у кожного подорожуючого залишає слід приємних спогадів та вражень.

Кременчук на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Парк «Придніпровський»

Парк «Придніпровський»

Одне з найкращих місць для відпочинку у Кременчузі — парк «Придніпровський», заснований у середині 1930-х років.
Міський сад

Міський сад

Міський сад — один з найстаріших парків Кременчука, який було засновано на честь приїзду Катерини ІІ у 1787 р.
Меморіал «Вічно живим»

Меморіал «Вічно живим»

Меморіал «Вічно живим» — один з найбільших пам’ятників Кременчука, що нагадує сучасникам про жахливі роки німецької окупації міста.

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.