Парк «Придніпровський»

вулиця Коцюбинського 2, Кременчук, Полтавська область

Одне з найкращих місць для відпочинку у Кременчузі — парк «Придніпровський», заснований у середині 1930-х років. Спочатку це був затишний сквер з паралельними алеями уздовж Дніпра, згодом з’явились квіткові клумби та садові лавки. Прикрасою стала скульптура журавля, із дзьоба якого витікав струмінь води. Проте повоєнні роки нанесли значної шкоди парку, який почали відновлювати лише у 1959 р. У відновленні парку приймали участь працівники майже всіх місцевих підприємств. Спільними зусиллями їм вдалось у найкоротший термін завершити будівництво. У 1975 р. парк «Придніпровський отримує статус пам’ятки природи місцевого значення та заповідного парку. На його території висаджено близько 20 видів екзотичних дерев, рідкісні види різних рослин.

Парк є гордістю та головним місцем відпочинку кременчужан. Улітку тут приємно поніжитись на березі річки, засмагаючи на сонці чи просто милуючись чудовими краєвидами. Активно провести час мають змогу всі охочі, хто полюбляє кататись чи просто бавитись на запропонованих атракціонах. Завдяки облаштованим дитячим майданчикам тут завжди чути сміх та голоси задоволених дітей. Облаштовані велосмуги допомагають всім бажаючим без незручностей кататись по всьому парку. Завдяки оновленій сцені тепер у парку часто проводять виступи та святкові заходи у теплу пору року.

Цікаві факти:

  • На території парку є Скеля Вірності. За легендою вона утворилась через удар коня, який рятуючи дівчину від татар, віддав перевагу смерті.
  • Айболить та звірі — найстаріші скульптури парку. Проте серед них не вистачає лисиці, яку винахідливі викрали та здали на металобрухт.
  • У 2020 р. у парку відновили головний пам’ятник «Олені», який післявоєнних часів був у напівзруйнованому стані.

Парк «Придніпровський» на карті України

Інші місця з категорії "Природа та парки" в місті Кременчук

Популярні локації поблизу

Світловодський міський краєзнавчий музей

Світловодський міський краєзнавчий музей

У невеликому будинку по вулиці Гагаріна, 21 знаходиться головний музей Світловодську — Світловодський міський краєзнавчий музей.
Міський сад

Міський сад

Міський сад — один з найстаріших парків Кременчука, який було засновано на честь приїзду Катерини ІІ у 1787 р.
Меморіал «Вічно живим»

Меморіал «Вічно живим»

Меморіал «Вічно живим» — один з найбільших пам’ятників Кременчука, що нагадує сучасникам про жахливі роки німецької окупації міста.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.