Малин

Історичне місто Малин розкинулось по обидва береги річки Ірша, що додає живописності його місцевим краєвидам. Місто було засноване за часи правління князя Ігоря. Вважається, що саме після одного з його зборів данини було утворене повстання древлян, яке очолив місцевий князь Мала. Орієнтовна дата заснування міста – 891 р. Розквіт Малина припадає на роки його входження до складу Литовського князівства. У ХІХ ст. у місті почали будувати нові промислові об’єкти німці, євреї, чехи а поляки. Проте істотний внесок у будівництво вклала сім’я відомого мандрівника Миколи Миклухо-Маклая. Його мати придбала садибу, а згодом стала вкладати кошти у будівництво нових будівель.

Малин, Житомирська область

Фото з сайту foto-planeta.com/photo/893818.html

Малин — чудове місто для прогулянок. Широкі вулиці, зелені паркові алеї, а серед них пам’ятники відомим історичним постатям чи подіям: героям підпілля, Небесній сотні, Ніні Сосніній, Миклухо-Маклаю та жертвам Голодомору. Тут також є старі пам’ятки, як костел св. Анни, так і новітні музеї такі як підводний музей для дайверів у затопленому кар’єрі «Калюжа». Малин — гарне місто з цікавою історією, де можна відпочити та добре провести час.

 

Малин на карті України

Місця, які можуть бути для вас цікавими з цього міста

Садиба Миклухо-Маклая

Садиба Миклухо-Маклая

В урочищі Малина, в Гамарні, знаходиться старенька садиба. Мало кому відомо, що раніше вона належала до будинку князів Щербакових.

Категорії, які можуть бути цікавими для вас у цьому місті

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.