Свято-Покровський монастир

Університетська вулиця 8, Харків, Харківська область

Свято-Покровський монастир знаходиться в історичній частині Харкова, тому є популярним туристичним місцем. Його збудували у 1726 р. і назвали на честь храму Покрови Пресвятої Богородиці. Споруда розміщена в одному з мальовничих місць, над долиною річок Харків та Лопань.

Фото з сайту monasteries.org.ua

Територія монастиря вражає своїми розмірами. До складу монастирського комплексу входить декілька споруд: Озерянський храм, Покровський собор, музей історії Харківської єпархії, будівля духовної семінарії, келійний корпус, архієрейський палац, будівлі єпархіального управління та духовної семінарії.

За радянські часи монастирський комплекс був на межі занепаду, але після повернення монастиря під юрисдикцію церкви, почалось його активне відновлення. Нині це велична архітектурна пам’ятка, яка вражає своєю красою, та стала епіцентром духовного життя Харкова.

Цікаві факти:

  • При монастирі діяла бібліотека, в якій зберігались рідкісні книжки. Проте радянська влада знищила бібліотеку та пограбувала монастир.
  • На території монастиря зберігають святі мощі та список чудодійної ікони Богородиці, який використовують у лікуванні хворих.
  • Комплекс Покровського монастиря займає близько 1,36 га.

Свято-Покровський монастир на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Харків

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Сквер «Стрілка»

Сквер «Стрілка»

Образ міста Харкова у багатьох асоціюється із промисловістю, заводами, роботою, проте є й тут неймовірно гарні місця для відпочинку.
Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк «Журавлівка» — місце активного відпочинку, де можна добре відпочити засмагаючи на пляжі чи просто гуляючи територією.
Ботанічний сад Харківського університету

Ботанічний сад Харківського університету

Історія найдавнішого ботанічного саду України розпочалась у 1804 р. Саме тоді Харківським університетом було прийнято рішення про заснування саду площею близько 450 кв. м.
Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Шевченка — улюблене місце прогулянок харків’ян. Це символ міста й водночас його гордість.
Благовіщенський собор

Благовіщенський собор

Благовіщенський собор — один з найбільших соборів у Східній Європі, що належить єпархії Української православної церкви.
Майдан Конституції

Майдан Конституції

Майдан Конституції можна сміливо назвати серцем Харкова. Ця площа знаходиться в самому центрі міста та є місцем перетину багатьох вулиць: Сумської...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.