Будинок архітектора

вулиця Дарвіна 9, Харків, Харківська область

Колишня купецька садиба династії Рижкових, а нині відомий Будинок архітектора —одна з найгарніших будівель міста Харкова. Її збудували у 1911—1912 рр. на кошти купецької сім’ї, яка займала значне місце у суспільстві та займалась торгівельною справою. Завершення будівництва відзначили пишним балом, який влаштували на честь господині, Валерії Олександрівни Рижкової. За історичними даними, до дня народження чоловік подарував їй цей будинок.

Фото з сайту kharkovgo.com

Фасад будівлі прикрашають колони іонічного ордеру, вони розміщені на високому парапеті, що опоясує всю будівлю. Інтер’єри витримані в ідентичному стилі. Вони також прикрашені ліпниною та колонами, які завершають іонічні капітелі. Оздоблення інтер’єру вражає вишуканістю та дорожнечею. Стелі приміщень виконані з дерева та прикрашені різьбою, стіни облицьовані штучним мармуром, люстри та ручки дверей виготовлені за індивідуальним замовленням. Приміщення зберіглись у гарному стані. Про це свідчать дзеркала та вікна, встановленні ще на початку ХХ ст. В одній з кімнат зберіглась фреска Валерії Олександрівни, а в столовій, «Зеленій залі», — фреска купця П. П. Рожкова.

Лише в 1934 р. будівлю віддали під Будинок архітектора.

Цікаві факти:

  • Площа столової складає 79 кв. м.
  • У будинку були майже всі зручності: водопровід, електричне освітлення, телефон, центральне опалення.
  • Висота приміщень на першому поверсі — 4,5м, а на другому — 3,5м.
  • У будинку прослідковується чітке розподілення на зони: парадна, ділова, житлова, підсобна та допоміжна.

Будинок архітектора на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Харків

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Сквер «Стрілка»

Сквер «Стрілка»

Образ міста Харкова у багатьох асоціюється із промисловістю, заводами, роботою, проте є й тут неймовірно гарні місця для відпочинку.
Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк «Журавлівка» — місце активного відпочинку, де можна добре відпочити засмагаючи на пляжі чи просто гуляючи територією.
Ботанічний сад Харківського університету

Ботанічний сад Харківського університету

Історія найдавнішого ботанічного саду України розпочалась у 1804 р. Саме тоді Харківським університетом було прийнято рішення про заснування саду площею близько 450 кв. м.
Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Шевченка — улюблене місце прогулянок харків’ян. Це символ міста й водночас його гордість.
Благовіщенський собор

Благовіщенський собор

Благовіщенський собор — один з найбільших соборів у Східній Європі, що належить єпархії Української православної церкви.
Майдан Конституції

Майдан Конституції

Майдан Конституції можна сміливо назвати серцем Харкова. Ця площа знаходиться в самому центрі міста та є місцем перетину багатьох вулиць: Сумської...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.