Університетська вулиця 11, Харків, Харківська область

Серед харківських святинь Успенський собор посідає перше місце. Цей храм відомий не лише своєю рекордною висотою (до 2006р. він був найвищою спорудою у місті), але й приваблює величною красою.

Фото з сайту krainaincognita.com

За історичними даними, кам’яний собор побудували ще в 1771-1777 рр.. За історію існування Успенський собор служив не лише святинею, але й антенною вишкою, фарбувальним цехом. Під час Другої світової війни його майже повністю пограбували. Проте з 50-х років ХХ ст. почалась історія його відновлення. З 2016 року в соборі було відкрито залу органної музики. З тих пір тут часто лунає по вечорами мелодійна музика органу.

Цікаві факти:

  • Успенський собор до 1970 р. мав саму найвищу дзвіницю серед святинь Російської імперії. Тому, щоб затвердили проект його будівництва, архітектори схитрували та запропонували на утвердження креслення, де святиня мала меншу висоту, ніж дзвіниця Івана Великого (Москва).
  • На місці сучасного собору спочатку стояв храм, побудований у 1685-1687 рр.. Його архітектура була у стилі пізнього бароко.
  • Висота собору — 89 м.
  • Собор вважається одним з 12 символів Харкову.
  • Дзвіницю собору побудували на честь перемоги над Наполеоном. Будували її протягом 27 років.
  • Під час війни у соборі зробили лакофарбувальний цех.

Успенський собор на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Харків

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Сквер «Стрілка»

Сквер «Стрілка»

Образ міста Харкова у багатьох асоціюється із промисловістю, заводами, роботою, проте є й тут неймовірно гарні місця для відпочинку.
Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк «Журавлівка» — місце активного відпочинку, де можна добре відпочити засмагаючи на пляжі чи просто гуляючи територією.
Ботанічний сад Харківського університету

Ботанічний сад Харківського університету

Історія найдавнішого ботанічного саду України розпочалась у 1804 р. Саме тоді Харківським університетом було прийнято рішення про заснування саду площею близько 450 кв. м.
Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Шевченка — улюблене місце прогулянок харків’ян. Це символ міста й водночас його гордість.
Благовіщенський собор

Благовіщенський собор

Благовіщенський собор — один з найбільших соборів у Східній Європі, що належить єпархії Української православної церкви.
Майдан Конституції

Майдан Конституції

Майдан Конституції можна сміливо назвати серцем Харкова. Ця площа знаходиться в самому центрі міста та є місцем перетину багатьох вулиць: Сумської...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.