Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка

вулиця Сумська 9, Харків, Харківська область

Харківський державний академічний драматичний театр. Ім. Т. Шевченка — один із найстаріших театрів на території України. Його заснували у 1922 р. Засновниками стали київські театральні діячі, очолювані відомим режисером та народним артистом УРСР Лесем Курбасом. Спочатку театр мав назву «Березіль». Нині так називається одну з його сцен.

Фото з сайту wikipedia.org

Унікальність театру в його репертуарі. Саме тут глядач має змогу поглянити на історичні події поставлених сцен з іншого, новаторського погляду. Режисери постановок не боялись вражати та експериментувати. Це зробило театр унікальним та відомим серед міст колишньої УРСР. На сцені харківського театру виступало багато відомих акторів, серед яких: Л. Сердюк, В. Читсякова, М. Ужвій, М. Крушельницькій, Ф. Радчук та інші.

 

Цікаві факти:

  • У театрі є три сцени: велика, мала під назвою «Березіль» та експериментальна.
  • Постановки театру під керівництвом Жолдака ставали переможцями багатьох міжнародних фестивалів. Сам режисер отримав за це премію ЮНЕСКО.
  • У1935 р. театр отримав ім’я відомого українського поета — Т. Г. Шевченка.
  • У театрі є діючий музей, який присвячено діяльності Л. Курбаса та різним історичним подіям, що розповідають про сам театр та його заснування.

Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т. Г. Шевченка на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Харків

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Сквер «Стрілка»

Сквер «Стрілка»

Образ міста Харкова у багатьох асоціюється із промисловістю, заводами, роботою, проте є й тут неймовірно гарні місця для відпочинку.
Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк

Журавлівський гідропарк «Журавлівка» — місце активного відпочинку, де можна добре відпочити засмагаючи на пляжі чи просто гуляючи територією.
Ботанічний сад Харківського університету

Ботанічний сад Харківського університету

Історія найдавнішого ботанічного саду України розпочалась у 1804 р. Саме тоді Харківським університетом було прийнято рішення про заснування саду площею близько 450 кв. м.
Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Г. Шевченка

Міський сад ім. Т. Шевченка — улюблене місце прогулянок харків’ян. Це символ міста й водночас його гордість.
Благовіщенський собор

Благовіщенський собор

Благовіщенський собор — один з найбільших соборів у Східній Європі, що належить єпархії Української православної церкви.
Майдан Конституції

Майдан Конституції

Майдан Конституції можна сміливо назвати серцем Харкова. Ця площа знаходиться в самому центрі міста та є місцем перетину багатьох вулиць: Сумської...

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.