Гарнізонний храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла

Львів, Львівська область

Єзуїтський костел Святих Петра і Павла (Гарнізонний храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла) — одна з культових споруд, що знаходиться майже на головній площі  Львову. Побудували будівлю в 17 ст. за проектом італійського архітектора Джакомо Бріано. Вважається, що архітектура костелу має риси соборної церкви Суспільства Ісуса у Римі, оскільки сам автор проекту був єзуїтом та хотів створити для приїжджих у Львів єзуїтів власну церковну споруду.

Гарнізонний храм Петра і Павла

Фото з сайту www.ukraine-is.com

Костел будувався у два етапи на кошти освітян. По завершенню його освятив львівський архієпископ. На той час у місті це був один з найвеличніших храмів. Його довжина склала 41 м, ширина – 22 м, а висота – 26 м. Місткість костелу — до 5 тис. освітян.

Відомий був єзуїтський костел святих Петра та Павла ще своєю дзвіницею. До 18330 р. вона була найбільшою у Львові. Її висота сягала 100 м. Проте в 1830 р. її частково розібрали, залишивши лише перший ярус.

В інтер’єрі костелу частково зберіглись фрески, статуї святих, та не менш захоплюючими стане прогулянка його підземеллями, які зберіглись до наших днів.

Гарнізонний храм Святих Верховних Апостолів Петра і Павла на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Львів

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Площа Ринок

Площа Ринок

Це не лише сама відома площа, яка розміщена в центральній частині міста, але й центр культурного дозвілля львів’ян
Італійський дворик

Італійський дворик

Гуляючи Львовом варто придивлятись не лише до будинків на вулицях, але й до їх двориків. Один із найвідоміших серед них – Італійський дворик.
Будинок вчених

Будинок вчених

Для жителів Львову ця будівля більше відома як Шляхетне казино, проте нині це Будинок вчених. Будівлю побудували у 1897-1898 роках за проектом віденських архітекторів...
Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор (костел св. Євхаристії)

Домініканський собор — велична споруда, яка зачаровує з першого погляду та викликає інтерес у перехожих. Монументальність собору, його могутні архітектурні об’єми...
Музей-аптека

Музей-аптека

Унікальний музей-аптека у Львові дозволить кожному зазирнути за завісу історії та дізнатись про те, як у давнину виглядала аптекарська справа...
Музей ідей у Львові

Музей ідей у Львові

У центральній частині старого міста, на території оборонного комплексу, в підвалах Бернадинського монастиря, засновано Музей ідей.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.