Кам’яні вишиванки

вулиця Довженка, Нова Каховка, Херсонська область

Чи доводилось вам бачити на будівлях ніби завмерлі візерунки, які нагадують справжні українські узори вишиванок? Якщо ні, то варто прогулятись вилицями Нової Каховки, де останнім часом багато зусиль і часу виділяється відтворенню унікальних різних панно, які свого часу створили бойчукісти на фасадах невиразних та одноманітних будівель. Оскільки місто зводилось швидкими темпами, тому влада більше акцентувала увагу на простій малоповерховій забудові однотипними будинками. Урізноманітнити фасади забудов запропонував Г. Довженко — послідовник школи бойчукістів. Разом з однодумцями-майстрами, він виконав близько 80 орнаментів на фасадах будинків. За їх унікальний та гарний вид їх прозвали «кам’яними вишиванками».

Каменные вышиванки

У часи панування радянської влади майже всі панно були заштукатурені. Основна причина — зухвалий вигляд. Додало шкоди зовнішнє утеплення фасадів. Тому в останні роки влада намагається відновити ледь не втрачене мистецтво.

Цікаві факти:

  • Одна з причин появи «кам’яних вишиванок» — вимога О. Довженка надати місту гарний вигляд для проведення кінозйомок.
  • Візерункам притаманні основні риси бочуківського стилю: схематичність, простота, зображення птахів та переплетених між собою рослин.
  • Нині розглядається питання щодо надання кам’яним вишиванкам статусу пам’ятки національного значення.

Кам’яні вишиванки на карті України

Інші місця з категорії "Інше" в місті Нова Каховка

Популярні локації поблизу

Святовведенська церква

Святовведенська церква

Один з небагатьох храмів середньонаддніпрянської школи, що зберіглась до наших днів — Святовведенська церква. Крім того, це єдина дерев’яна церква, що є в Херсонській області.
Легендарна тачанка

Легендарна тачанка

Пам’ятник Тачанка — справжній приклад скульптурної майстерності та символ не лише міста Каховка, а й самої Херсонщини.
Бериславський районний історичний музей

Бериславський районний історичний музей

У 1958 р. було відкрито бериславський районний історичний музей, де знаходиться 9000 експонатів, що розкажуть про найцікавіші історичні моменти міста та України.
Старе кладовище

Старе кладовище

Старий цвинтар у Бериславі — місце сумних спогадів про людей, які не лише були частиною історії, але й стали її справжніми творцями.
Завод коньяку «Таврія»

Завод коньяку «Таврія»

Найбільший завод по виготовленню коньяку знаходиться в Новій Каховці — завод «Таврія».
Історичний музей

Історичний музей

Історичний музей Нової Каховки відрили лише у 1990 р. За ці роки він зміг зібрати понад 4000 експонатів, присвячених історичним подіям останніх п’яти епох.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.