Легендарна тачанка

Каховка, Херсонська область

Пам’ятник Тачанка — справжній приклад скульптурної майстерності та символ не лише міста Каховка, а й самої Херсонщини. Динамічна скульптура ніби завмерла на мить, щоб надати змогу сучасникам зазирнути в історичне минуле міста.  Бронзова скульптура зображує тачанку, що мчить до перемоги, везучи трьох червоноармійців: солдат у шинелі, їздовий у шоломі та солдат із прапором у руках.

Легендарна тачанка

Фото з сайту ru.wikipedia.org

Пам’ятник «Тачанка» виготовили у Санкт-Петербурзі (колишньому Ленінграді) у 1967 р.  Звідти частинами його перевозили до Каховки. Пам’ятник постійно розграбовували, тому він переніс багато реставрацій, та все ж таки лишається не досить безпечним для туристів, що близько з ним сфотографуватись.

Цікаві факти:

  • Настільки величезного пам’ятника не існує ні в Україні, ні в Європі. Ширина монументу — 18 м, висота —8 м. Вага — понад 100 т. (з них 80 т бронзи)
  • Через закон про декомунізацію пам’ятник хотіли знищити, проте жителі міста категорично проти такого кроку.
  • Автори монументу — Ю. Лохвинин, Л. Радіонов, Л. Михайльонок.

 

Легендарна тачанка на карті України

Популярні локації поблизу

Святовведенська церква

Святовведенська церква

Один з небагатьох храмів середньонаддніпрянської школи, що зберіглась до наших днів — Святовведенська церква. Крім того, це єдина дерев’яна церква, що є в Херсонській області.
Бериславський районний історичний музей

Бериславський районний історичний музей

У 1958 р. було відкрито бериславський районний історичний музей, де знаходиться 9000 експонатів, що розкажуть про найцікавіші історичні моменти міста та України.
Старе кладовище

Старе кладовище

Старий цвинтар у Бериславі — місце сумних спогадів про людей, які не лише були частиною історії, але й стали її справжніми творцями.
Завод коньяку «Таврія»

Завод коньяку «Таврія»

Найбільший завод по виготовленню коньяку знаходиться в Новій Каховці — завод «Таврія».
Історичний музей

Історичний музей

Історичний музей Нової Каховки відрили лише у 1990 р. За ці роки він зміг зібрати понад 4000 експонатів, присвячених історичним подіям останніх п’яти епох.
Кам’яні вишиванки

Кам’яні вишиванки

Чи доводилось вам бачити на будівлях ніби завмерлі візерунки, які нагадують справжні українські узори вишиванок?

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.