Один з небагатьох храмів середньонаддніпрянської школи, що зберіглась до наших днів — Святовведенська церква. Крім того, це єдина дерев’яна церква, що є в Херсонській області. Храм збудували у 1725 р. у Полтавській губернії. При будівництві не використовували цвяхів. Стіни викладали з дерев’яних колод. Храм має восьмикутна форму з п’ятигранною апсидою. З усіх сторін, крім східної, прибудовані притвори. Над головним входом вікно виготовили у формі хреста. На той час будівля була військовим храмом для козаків та мала назву Воскресіньська церква. Досі невідомо, що стало причиною, проте будівлю розібрали та переправили по Дніпру до Херсонської області, де її відновили в Бериславі.
Фото з сайту uk.wikipedia.org
За часи правління радянської влади церква була закрита. Її приміщення використали у якості складів. Проте з 1941 р. у стінах храму знову пролунали церковні пісні та молитви, які чути й до сьогодні.
Цікаві факти:
- Існує легенда, що насправді храм змив весняний паводок і він порічці був віднесений до Бериславу.
- Одна з версій перенесення храму – козаки вирішили не витрачати кошти на будівництво нової святині, тому вирішили забрати її з собою до Бериславу.
- Під час Кримської війни церкву знову розібрали та перенесли на околицю міста, де знаходився Введенський цвинтар.
- Святовведенська церква майже на 500 років старша за місто Берислав.