Свято-Катеринський собор — один з перших храмів, які побудували у Херсоні після його заснування. Будівлю будували протягом 5 років, з яких 4 роки пішло на узгодження проекту. Будівництво завершили у 1786 р. та освятили на честь імператриці Катерини Олександрівни. За задумом архітекторів собор мав стати початком створення південного Петербургу. Його побудували на місці залишків фортеці, що була зведена у 1788 р.
Фото з сайту uk.wikipedia.org
Свято-Катеринський собор виконано в класичному російському стилі. З точки зору архітектури він вражає своїм символізмом. Тут кожна деталь не випадкова та має певний сенс, який відображає суть існування Херсону та походження його назви. Побувати у храмі варто кожному туристу, оскільки лише тут знаходиться унікальний іконостас, виконаний найкращими майстрами Петербургу.
Цікаві факти:
- На протязі будівництва собору його проект неодноразово перероблювали. Не було згоди навіть у питанні його розміщення.
- Автор собору — відомі архітектори Клод Буржуа та М. Корсаков.
- Існує версія, що Катерина замовила собор, який би нагадував їй Константинопольський Софійський собор. Оскільки новий храм виконано з архітектурними прийомами, які раніше не використовували на Русі (низька висота храму, переважання витягнутості у лані, а не в висоту).