Греко-Софійська церква

Богородицька, 11, Херсон, Херсонська область

Ще на гравюрах середніх віків зафіксовано появу дерев’яної церкви Святої Софії Премудрості на острові Хіос. Та дерев’яний храм не зберігся до наших днів. Ще в 1778 р. на його місці була збудована дерев’яно-глинобитна церква, яку через пару років перебудували у кам’яний храм, названо на честь Різдва Божої Матері. Це одна з найстаріших церковних споруд у Херсоні, побудована у базилікальному стилі. До 1808 р. тут лунали богослужіння на грецькій мові, а після економічного кризисну церква відійшла до православної парафії та перетворилась на православний храм.

Греко-Софіївська церква

Фото з сайту ru.m.wikipedia.org

Сучасна Греко-Софійська церква — пам’ятник архітектури, яким свого часу захоплювались Суворов, Потьомкін та Ушаков. Вона надихнула О. Бережного на створення збірки «Херсонські акварелі», де намальована на одній із представлених робіт. У церкві й досі зберігся п’ятиярусний іконостас із горіхового дерева, напрестольні хресті ХІХ ст., ікони Успіння Божої Матері та Преображення Христа ХVIII ст. Тому хоч заради цих старовинних речей варто побувати у Херсоні, в Греко-Софійській церкві.

Греко-Софійська церква на карті України

Інші місця з категорії "Архітектурні пам'ятки" в місті Херсон

Побачити більше >>

Популярні локації поблизу

Херсонський обласний краєзнавчий музей

Херсонський обласний краєзнавчий музей

Завдяки приватній колекції громадського діяча В. Гошкевича почалась історія появи херсонського краєзнавчого музею.
Херсонський планетарій

Херсонський планетарій

Одна з унікальних будівель Херсону — Планетарій, яких більше немає на півдні України. З 1960 р. знаходиться він у будівлі колишньої Старо-Миколаївської синагоги.
Ботанічний сад

Ботанічний сад

Херсонський ботанічний сад був закладений у 1934 р. недалеко від сучасного центрального автовокзалу.
Парк мініатюр

Парк мініатюр

Гуляючи стежками ботанічного саду Аграрного університету в Херсоні, обов’язково зверніть увагу на місцевий парк мініатюр — «Херсон в мініатюрі».
Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка

Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка

Майже в самісінькому центрі Херсону знаходиться осередок культурного розвитку — Херсонський обласний художній музей ім. О. Шовкуненка.
Будинок Гольденберга

Будинок Гольденберга

Важко не помітити на вулиці Комсомольській виразну архітектуру будинку під номером 21, так названого будинку Гольденберга.

Відгуки (0)

Ще жодний користувач не залишив жодного відгука. Бажаеш залишити перший відгук?
Додати відгук

Будь завжди в курсі

Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі останніх новин, туристичних локацій, цікавих маршрутів та регіонів від Travel Guide.